Viņš skaidroja, ka gada vārds "staidzināt" izvēlēts, jo atgādina par plašajām latviešu valodas iespējām vārdu darināšanā. Savukārt gada nevārds "konsolidēt" atgādina par piedzīvotajām ekonomikas grūtībām un arī pauž noraidījumu centieniem "budžeta griešanu" ietērpt skanīgā, bet aplam lietotā svešvārdā, teica E.Cauna.
Gada spārnotais teiciens "Rīkojums Nr. 2" atgādina par vispretrunīgāk vērtēto notikumu Latvijas politikā 2011. gadā.
Aptauja par gada vārdu, nevārdu un spārnoto teicienu notika jau devīto gadu, un tās mērķis ir veicināt sabiedrības interesi par valodas kultūru un valodas pārmaiņām. Akcijas laikā tika saņemts simtiem ieteikumu un vērojumu, kas atspoguļo notikumus sabiedrībā, atklāj jaunus vārdus un arī vecas kaites.
Iesūtīto vārdu un teicienu vērtētāji bija pazīstami vārda meistari, valodnieki un valodas praktiķi - Juris Baldunčiks, Austris Grasis, Ieva Kolmane, Aldis Lauzis, Vineta Poriņa, Jānis Rokpelnis, Valentīna Skujiņa, Dace Strelēvica-Ošiņa un Andrejs Veisbergs.
Par gada vārdu tika ieteikti arī stulbināt, skārdene, varējums, lielumkārt, zivtings, bankings, svešup, tējotava un fuktuks.
Gada nevārda katēgorijā tika piedāvāti arī outlets, brokasteri, suplaičeini, ekrānšāviņš, nekonkurētspējīgs, davai, da labi un paldies liels.
Gada teiciena kategorijā tika piedāvāti arī "Raiņa stilā Aspazijas vārdiem" (Ainārs Šlesers), "Visaugstākais sirdsmiera procents" (Krājbanka), "Ar mūsu banku viss ir kārtībā", "Tikai ar tankiem" (Valdis Zatlers).
2010. gada vārds bija "zibakcija", nevārds - "pa lielam", spārnotais teiciens - "Krāniem un buldozeriem jāstrādā lidostā" (ministru prezidenta Valda Dombrovska replika).
2009. gadā par gada vārdu kļuva "glābējsilīte", par nevārdu - "saīsināt (darbiniekus)", par spārnoto teicienu - "Un ko jūs saprotat ar politisko atbildību?" (ministres jautājums žurnālistam).
2008. gada vārds "talkot", nevārds - "šis te.., šo te..", spārnotais teiciens - "Pārāk liela cilvēcība sabiedrībai bieži nav saprotama" un gada nagla - "Nasing spešl" (bijušā Ata Slaktera ministra atbilde žurnālistei, kura jautāja, kas īsti notiek Latvijā un kāpēc vajadzīgs miljardu aizdevums).
Šādas akcijas, kuru mērķis ir veicināt sabiedrības uzmanību valodas paudumu un to formas tīrībai, ik gadu notiek daudzās pasaules valstīs, piemēram, Vācijā, Austrijā un ASV.