Jādara viss, lai spriedzi noņemtu, lai viss tiktu noklusināts, jo, ja spiedīs uz vienu vai otru pusi, tas tikai radīs pretreakciju. Vajag domāt ar prātu, nevis ar emocijām. Žēl, ka no mūsu leksikona ir pazudis tāds jēdziens kā "tautu draudzība". Tagad tas ir palaists vējā un tautības salaistas ragos," uzskata A.Rubiks.
Kā ziņots, ceturtdien sasaukta parlamenta ārkārtas sēde, kurā būs jāskata Valsts prezidenta Andra Bērziņa iesniegtais likumprojekts par Satversmes grozījumiem, kas paredz krievu valodu noteikt kā otru valsts valodu. Formāli paredzēts likumprojektu nodot izskatīšanai Saeimas komisijām, par atbildīgo nosakot Juridisko komisiju. Likumprojektu iepriekš solījušas neatbalstīt visas parlamenta frakcijas, izņemot Saskaņas centru, kas balsojumā nepiedalīšoties.
Ņemot vērā to, ka Satversmes grozījumu projekts paredz mainīt Satversmes 4.pantu, neatkarīgi no tā, kāds būs Saeimas lēmums, par grozījumiem būs jārīko tautas nobalsošana. Tautas nobalsošana šajā jautājumā būs jāsarīko ne agrāk kā vienu mēnesi un ne vēlāk kā divus mēnešus pēc vēlētāju iesniegtā Satversmes grozījumu projekta izskatīšanas Saeimā. Visticamāk, ka referendums varētu notikt 18.februārī.
Jau ziņots, ka savākts nepieciešamais parakstu skaits referenduma rīkošanai par krievu valodu kā otru valsts valodu, pirmdien informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) pārstāvji. CVK pabeidza pārbaudīt parakstu vākšanā likuma Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē ierosināšanai saņemtos parakstus, un pirmdien CVK sēdē tika apstiprināti galīgie parakstu vākšanas rezultāti.
Apstiprināti 187 378 paraksti, kas ir 12,14% no balsstiesīgajiem iepriekšējās vēlēšanās.
Pilnu interviju lasiet laikraksta Diena trešdienas numurā!
Gnīda