Tajā norādīts, ka Krievijas izlūkošanas iestāžu darbs notiek gan izmantojot diplomātisko piesegu, gan strādājot no Krievijas teritorijas. Izlūkošanas interese konstatēta par plašu jautājumu loku. Latvijas drošības politika, aizsardzības spējas un militārā joma ir viena no galvenajām Krievijas izlūkošanas prioritātēm. Detalizēta uzmanība tiek veltīta visiem ar Latvijas līdzdalību NATO saistītiem aspektiem. Augsta izlūkošanas interese ir arī par priekšvēlēšanu un vēlēšanu procesiem.
Kā pozitīvs aspekts ziņojumā izcelts, ka pieaug Rietumvalstu, tajā skaitā Latvijas sabiedrības spēja atpazīt un kritiski vērtēt Krievijas propagandu un prokrievisku organizāciju ietekmes pasākumus. Tas ir būtiski, jo ietekmes nodrošināšanai Krievija attīsta spējas īstenot sarežģītas ietekmes operācijas, kurās liela loma ir kiberspējām. Kā viena no šādām spējām ziņojumā minēta viltus ziņu izplatīšana, izmantojot kiberuzbrukumus.
Ziņojumā arī norādīts, ka Krievija iegulda būtiskus resursus komunikācijas sistēmu kontroles spēju attīstībā. Tās specdienesti spēj noklausīties telefonsarunas un kontrolēt datu plūsmu, ja viens no abonentiem atrodas Krievijā, kā arī gadījumos, kad abas personas ir ārpus Krievijas, bet sarunas datu plūsma tiek maršrutēta caur Krievijas sakaru infrastruktūru.
2017. gadā Krievijas īstenotās aktivitātes pret Latviju visaktīvāk izpaudās kā Krievijas ietekmes pasākumi informatīvajā telpā, darbs ar ietekmes aģentiem, tajā skaitā tautiešu politikas īstenošana, ekonomisko ietekmes instrumentu pielietošana, kā arī speciālo dienestu aktivitātes un pieaugoša aktivitāte kibertelpā.
Kā būtiskākos Krievijas ietekmes pasākumu Baltijas reģionā īstenotājus SAB izceļ Krievijas veidotas un kontrolētas pseidoakadēmiskas un ekspertu organizācijas. Kā viens no šādu organizāciju darbības centriem, SAB ieskatā, ir iezīmējusies Kaļiningrada, kur 2017. gadā aktīvi darbojušās tādas organizācijas kā Rossijskaja asociacija Pribaltijskih issledovanij un diskusiju klubs Kaliningradskij blogpost.
.
Latvijas intereses
neticu