Iepriekš Sociālo un darba lietu komisijas sēdē Saeimas Juridiskais birojs gan norādīja, ka šāda norma varētu pārkāpt Satversmē noteiktās tiesības.
Savukārt Veselības ministrijas (VM) pārstāvji Sociālo lietu komisijā norādīja, ka šāds aizliegums ir samērīgs no sabiedrības veselības viedokļa. Ministrija skaidroja, ka cigarešu dūmi automašīnas salonā saglabājas ilgāku laiku, kas savukārt var apdraudēt tos, kas šajā mašīnā uzturas arī tad, kad neviens tajā nesmēķē.
Tāpat VM šo aizliegumu pielīdzināja runāšanai pa mobilo tālruni, kas pie automašīnas stūres ir aizliegta.
Saeimas Juridiskā biroja pārstāve komisijas sēdē gan sacīja, ka katrai personai ir tiesības izvēlēties, kā izturēties pret savu veselību, kā arī transportlīdzeklis ir pašas personas īpašums. Savukārt attiecībā uz drošību birojs aicināja šādu aizliegumu vērtēt saistībā ar ceļu satiksmes noteikumiem. Tāpat šobrīd pēc minētās redakcijas izriet, ka smēķēt ir aizliegts arī stāvošos transportlīdzekļos.
Savukārt, kā norādīja deputāts Mārtiņš Šics (LRA), smēķēšana īslaicīgi pasliktina redzi, kas savukārt apdraud satiksmes dalībnieku drošību.
Arī deputāts Andris Bērziņš (ZZS) sacīja, ka viņam nav iebildumu pret aizliegumu pie stūres smēķēt, tomēr tad ir jāsaprot, kāds būs šis normas kontroles mehānisms. Lai gan runāt pa mobilo tālruni pie auto stūres ir aizliegts jau desmit gadus, par šo pārkāpumu ir sodīti vien aptuveni 5000 cilvēku.