Rīgas domē skaidro, ka skolēnu skaits galvaspilsētā turpina samazināties un šī tendence saglabāsies arī turpmākajos gados. Pašvaldības prognozē kā pēc diviem trim gadiem Rīgā, parastajās skolās varētu iet par 6000 skolēnu mazāk.
Rīgas Šampētera vidusskola lepojās, ka pirms 15 gadiem bija viena no pirmajām, kas valstī ieviesa bilingvālo izglītību. Savulaik uz Pārdaugavu daudzi brauca pieredzes apmaiņā. Tagad par šo laiku liecina tikai atstātie ieraksti skolas viesu grāmatā, ko direktore Maruta Šimanska skumīgi pāršķirsta. Neskatoties uz skolas tradīcijām un pieredzi skolēnu skaits katru gadu samazinās Pašlaik Šampētera vidusskolā mācās tikai 200 bērnu un Rīgas dome nolēma to apvienot ar 53 vidusskolu.
Direktore skolas nepopularitāti skaidro ar neizdevīgo ģeogrāfisko stāvokli. Kaut arī Šampētera skolu apvienos ar 53.vidusskolu, darbs vecajās telpās turpināsies. Vidusskolā līdzās parastajiem priekšmetiem varēs apgūt "Valsts aizsardzības mācību". Tāpat no septembra skolā gaida skolēnus ar valodas un mācīšanās traucējumiem. Tādā veidā skola meklē veidus kā piesaistīt vairāk skolēnu, stāsta direktore Maruta Šimanska.
Vēl Rīgā šogad slēgs arī 62. vidusskolu, savukārt Iļģuciema vidusskola pārtaps par pamatskolu. Atļauja ir izsniegta arī Bārbeles pamatskolas slēgšanai Vecumniekos. Saskaņojumu skolas slēgšanai pašvaldības ministrijai var prasīt vēl līdz martam. Tomēr jau tagad Izglītības ministrijas pārstāve Inita Juhņēviča atzīst, ka salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, pašvaldības slēdz maz skolu.
Latvijā ir vairāk nekā 200 mazo skolu. Turklāt, samazinoties bērnu skaitam, mazo skolu skaits pieaug. Valdības rīcības plāns paredz atsevišķu programmu mazo skolu saglabāšanai. Risinājumus, kā to izdarīt, eksperti kopīgi meklēs īpašā darba grupā.