Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš (NA) Dienai teica, ka viņš personīgi atbalstītu izteikto priekšlikumu, taču Satversmes grozījumu pieņemšanai ir nepieciešams ne mazāk kā divu trešdaļu klātesošo deputātu balsu vairākums. Jau ziņots, ka Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ir iebildusi pret pamatlikuma grozīšanu pirmsvēlēšanu gadā līdz šīs Saeimas pilnvaru beigām.
"Es domāju, ka ir pienācis laiks tiesībsarga institūtu tiešām nostiprināt Satversmē. Šobrīd mums ir septiņas konstitucionālās institūcijas. Un, ja studentiem jāstāsta, kāpēc mums tā ir Valsts kontrole, bet nav tiesībsargs, īsti pastāstīt nevar. Ja nu vienīgi, ka tā ir likumdevēju politiskā griba," sēdē sacīja pie frakcijām nepiederošais deputāts Ringolds Balodis. Viņš, līdzīgi kā vēl vairāki politiķi, norādīja – ziņojums ir ļoti plašs un "man šķiet, ka tiesībsargs mēģina vēlreiz parādīt, cik viņš nopietni strādā, par ko mums nav nekādu šaubu".
Apvienoja spēkus
Pirms ziņojuma Saeimas sēdē ar tiesībsargu Jansonu tikās Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija, kuras priekšsēdētāja Inese Laizāne (NA) sēdē uzsvēra kādu aizvadītajā gadā būtisku iezīmi – cilvēktiesību jautājumiem vienlaikus uzmanību pievērsa kā Tiesībsarga birojs, tā mediji.
"Tiesībsarga pamanītās negācijas ir kā tāds dīķī iemests akmens, kas savirmo ūdeni, kuru uztver žurnālisti, un tad pieslēdzas visa sabiedrība," sēdē teica Laizāne. Viņasprāt, tas ir devis iespēju risināt bērnu tiesību aizsardzības, sociālos un vēl vairākus jautājumus.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena piektdienas, 23. marta, numurā! Ja turpmāk vēlaties Dienas publikācijas lasīt drukātā formātā, laikrakstu iespējams abonēt ŠEIT!
Kas sliktam dejotājam traucē...
Kad
Kampenuss, jr.