Cilvēkiem, kuri vēlas iegādāties ceļojumu digitālajā vidē, PTAC iesaka: "Pārliecinieties, ka tiešsaistes adrese un uzņēmuma nosaukums ir uzrakstīts precīzi, jo viltus vietnes mēdz izmantot interneta adreses, kas ir līdzīgas īstajai adresei. Apmeklējiet tūrisma operatora mājaslapu un izmantojiet kontaktinformāciju no šīs mājaslapas, nevis no kādas aizdomīgas vietnes."
Nekad nemaksājiet par ceļojumu, "izmantojot neoficiālas vai neizsekojamas maksājumu metodes. Izmantojiet kredītkartes vai citas drošas maksājumu sistēmas, kas piedāvā pircēju aizsardzību", rekomendē PTAC.
Jebkurā gadījumā, pirms veikt maksājumu par tūrisma pakalpojumiem, ir jāpārliecinās, vai saņemti visi nepieciešamie dokumenti, piemēram, rezervācijas apstiprinājums, līgums un tamlīdzīgi.
"Diemžēl pēdējā laikā aizvien biežāk sastopami gadījumi, kad tiek uzlauzts klienta profils naktsmītņu rezervēšanas platformā Booking.com un platformas vārdā tiek sūtītas viltus ziņas par apmaksas problēmām konkrētai rezervācijai. Klientam tiek lūgts vēlreiz ievadīt bankas kartes datus nu jau krāpnieciskā saitē. Līdz ar to, ja rodas šaubas, labāk pirms datu ievadīšanas sazināties ar Booking.com atbalsta centru. To var izdarīt arī latviešu valodā," mudina ņemt vērā bankas Citadele Karšu un norēķinu daļas vadītājs Andris Lazdiņš.
Krāpnieki arī izmanto tūristu vēlmi "atrast lētus ceļojumu piedāvājumus, dzīvokļus un īres autotransportu, tāpēc izveido viltus piedāvājumus par aizdomīgi zemām cenām", norāda A. Lazdiņš.
Tāpat kā pērkot internetā dažādas preces, arī iegādājoties tūrisma pakalpojumus, jāatceras, ja cena ir ievērojami zemāka nekā citiem līdzīgiem piedāvājumiem, visticamāk, tur slēpjas kādi zemūdens akmeņi vai pat apzināta blēdība.
Par aizdomīgiem gadījumiem ir ieteicams ziņot PTAC.