Saskaņā ar KPV LV mājaslapā publicētajiem partijas statūtiem lēmums par izslēgšanu stājas spēkā vienu mēnesi pēc tā pieņemšanas. Šajā laikā biedrs partijas valdē var pārsūdzēt pieņemto lēmumu. Gobzems žurnālistiem pirmdien norādīja, ka šo iespēju neizmantos.
Tapis zināms, ka partijas valde ir saņēmusi arī vairākus iesniegumus, kas datēti ar šodienu un vakardienu un kuros rosināts lemts arī par Kaimiņa izslēgšanu no partijas.
KPV LV valdes locekļi aģentūrai LETA svētdien vairījās komentēt jautājumu par Gobzema izslēgšanu. Vaicāta, vai plānots lemt par Gobzema izslēgšanu no partijas, KPV LV līdzpriekšsēdētāja, valdes locekle Linda Liepiņa aģentūrai LETA norādīja, ka nekomentēs šo jautājumu. No komentāriem atturējās arī partijas valdes loceklis Miks Vizbulis, savukārt Nemiro norādīja, ka viņam jāiepazīstas ar iesniegtajiem dokumentiem.
Pats Gobzems, vaicāts, vai kaut ko zina par plānu viņu izslēgt no partijas, aģentūrai LETA vēl svētdien atbildēja, ka par to neko neesot dzirdējis. Viņš arī piebilda, ka tas ir jautājums, kas jāuzdod KPV LV valdei.
Kā ziņots, partijas KPV LV Saeimas frakcija 30. janvārī nolēma turpināt darbu visu 16 deputātu sastāvā. Frakcijas sanāksmē tikai rosināts izslēgt piecus deputātus, kuri neatbalstīja Krišjāņa Kariņa (JV) veidoto valdību, tajā skaitā Gobzemu. Tomēr frakcijas vairākums šādu ieceri neatbalstīja, žurnālistiem pēc sanāksmes pavēstīja frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs.
Frakcijas vadītājs uzskata, ka nav neiespējami strādāt kopā deputātiem, kuri atbalsta valdību un kuri to neatbalsta. Viņš skaidroja, ka var nošķirt informāciju, kas ir pieejama valdību atbalstošiem deputātiem un kas ir pieejama to neatbalstošajam "pieciniekam".
"Piecinieka" izslēgšanu atbalstīja tikai Artuss Kaimiņš un Aldis Blumbergs (KPV LV). Blumbergs žurnālistiem pauda viedokli, ka de facto šī neesot frakcija, jo deputātiem pašlaik nav vienota mērķa.
Par valdības apstiprināšanu janvārī balsoja 11 KPV LV deputāti, savukārt pieci balsoja pret.
(pievienota 3. rindkopa)
Askolds
Kaut kā nenopietni
Ķeņcis