Marguerite Gas pieder 29,06% Conexus akciju.
EM norādīja, ka Conexus ir vienīgais dabasgāzes pārvades sistēmas operators Latvijas teritorijā un šāda veida darījuma īstenošana ir iespējama tikai ar Ministru kabineta akceptu atbilstoši Enerģētikas likumā noteiktajai procedūrai, izvērtējot attiecīgā darījuma ietekmi uz nacionālajām interesēm.
Ministrijā atgādināja, ka Conexus bija jānodrošina, ka līdz 2020.gada 1.janvārim Marguerite Gas un Krievijas uzņēmums Gazprom pārdod sev piederošās Conexus akcijas. Marguerite Gas plānojis sev piederošās 29,06% Conexus akcijas pārdot Japānas kompānijai Marubeni fondam.
Joprojām nav zināms, vai un kuram investoram decembra beigās sev piederošās Conexus daļas izsolē pārdevis Gazprom.
LETA jau vēstīja, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) sertificējusi Conexus ar diviem nosacījumiem, kas uzņēmumam jāizpilda līdz 2019.gada beigām.
Conexus jānodrošina, ka Inčukalna pazemes gāzes krātuves autoruzraudzību no 2020.gada 1.janvāra īsteno komersants, kas nav tiešā vai netiešā veidā saistīts ar Krievijas Gazprom un tā saistītajiem komersantiem.
Savukārt otrs nosacījums paredz nodrošināt, ka no 2020.gada 1.janvāra Gazprom nav iespēju tieši vai netieši kontrolēt Conexus, proti, Krievijas uzņēmumam jāpārdod sev piederošās akcijas.
Šī nosacījuma otra daļa paredz, ka līdz 2020.gada 1.janvārim Conexus jānovērš arī interešu konflikta riski, ko rada Marguerite Gas vienlaicīga dalība gan Conexus, gan Latvijas gāzē.
Latvijas gāze ir dabasgāzes tirgotājs, kam pieder arī sadales sistēmas operators a/s Gaso. Savukārt Conexus ir vienotais dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas operators Latvijā. Tas pārvalda Inčukalna pazemes gāzes krātuvi un maģistrālo dabasgāzes pārvades sistēmu, kas tieši savieno Latviju ar Krieviju, Lietuvu un Igauniju.
ruksis
Domāts ASV Vēstniecībai !