Vējonis sagaida, ka divu nedēļu posmu politiskās partijas izmantos darbam, lai vienotos par savu piedāvājumu visas sabiedrības interesēs.
Valsts prezidenta uzstādījumi jaunajam Ministru prezidentam neesot mainījušies, tie ir - skaidra nostāja nemainīt Latvijas ārpolitikas līdzšinējo kursu un turpināt Latvijas drošības stiprināšanu, gatavība veidot sabalansētu valsts budžetu un turpināt Latvijas sabiedrībai būtiskas reformas, kā arī stiprināt tiesiskumu. Vējonis norādīja, ka ir svarīgi, lai jaunā valdība būtu lemt spējīga.
Ņemot vērā 13.Saeimā ievēlēto salīdzinoši lielo politisko partiju skaitu un sadrumstalotu parlamenta sastāvu, valdības veidošana būs sarežģīta, uzskata Vējonis, piebilstot, ka šobrīd svarīgi, lai politiskās partijas spētu nolikt malā priekšvēlēšanu laikā paustos apvainojumus un pārmetumus un izvērtētu, kas saskaņā ar to programmām ir prioritātes, pie kurām tās vēlas strādāt un kuras no Saeimā ievēlētajām politiskajām partijām saredz kā partnerus, lai kopīgi strādātu šo mērķu sasniegšanai.
Vējonis pieļāva, ka vēlētāju aktivitāte, iespējams, saistīta ar sabiedrības zemo uzticēšanos politiskajiem procesiem valstī kopumā, kā arī ar to, ka politiķi ir par maz skaidrojuši savus līdz šim pieņemtos lēmumus un rīcības. "Vēlētāju aktivitāte 13.Saeimas vēlēšanās ir vērtējama kā ļoti zema. Ar nožēlu jāatzīst, ka Latvijas pilsoņi, kuri neaizgāja uz vēlēšanu iecirkņiem, nav vēlējušies uzņemties atbildību par savu valsti," uzsvēra Vējonis.
Kā ziņots, pirmo vietu 13.Saeimas vēlēšanās ar 19,9% ieguvusi partija Saskaņa, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas provizoriskie rezultāti. Otrajā vietā ar 14% ierindojas KPV LV, bet trešajā - Jaunā konservatīvā partija, par kuru savu balsi atdevuši 13,6% vēlētāju.
Ceturto vietu ar 12% patlaban ieņem apvienība Attīstībai/Par!, piekto - Nacionālā apvienība, par kuru nobalsojuši 11% balsstiesīgo, bet sesto - Zaļo un zemnieku savienība, kas savākusi nepilnus 10% balsu.
Ar 6,67% Saeimā iekļūst arī Jaunā Vienotība. Citas partijas 5% barjeru pārvarējušas nav.
Saskaņa jaunajā parlamentā varētu iegūt 24 deputātu vietas, Jaunā konservatīvā partija - 16, KPV LV - 15, bet Nacionālā apvienība un Attīstībai/Par! - katra pa 13 mandātiem, liecina aģentūras LETA aprēķini. ZZS jaunajā parlamentā varētu pārstāvēt 11 deputāti, bet Jauno Vienotību - astoņi parlamentārieši.
LATVIETIS
*+*