Viņa atzina, ka jaunie mediķi ļoti precīzi norādīja, ka visvairāk sāp tas, ka algu paaugstinājums mediķiem Saeimā ir solīts, zinot, ka to nevarēs izpildīt. "Es šādus solījumus nedodu un iesaku to nedarīt arī kolēģiem politiķiem," teica ministre.
Viņķele uzsvēra, ka tiesiskā valstī ir akceptējamas jebkuras viedokļu un protesta paušanas formas, jo tās aktualizē tēmu un signalizē par cilvēku gatavību iestāties par savām tiesībām.
"Es saprotu nozares cilvēku sašutumu, un gan domās, gan garā esmu kopā ar kolēģiem, kuri ir vienojušies par protesta akcijām," teica ministre.
Viņķele piebilda, ka nākamajā gadā valsts budžetā veselības nozarē atalgojumam ir plānoti papildu 42 miljoni eiro, kas ir vairāk nekā citām nozarēm, bet tas nav pietiekami. Lai izpildītu Saeimas apstiprinātā likuma normas, pietrūkst 78 miljonu eiro.
"Ja Saeimā nenotiks brīnums un netiks rasti trūkstošie 78 miljoni eiro, tad ministrijai būs jāvienojas kopā ar nozares pārstāvjiem, kā godīgāk sadalīt papildu 42 miljonus eiro," sacīja ministre, uzsverot, ka skaidrība būs tad, kad Saeima nobalsos par valsts budžeta likumprojektu otrajā lasījumā.
Līdz tam notikšot konsultācijas par sliktāko scenāriju. Tomēr, kā sacīja ministre, jebkurā gadījumā ir skaidrs, ka atalgojums tiks paaugstināts neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem, stacionāros strādājošajiem, kā arī tik palielināta kapitācijas nauda ģimenes ārstiem. "Bet tas nenozīmē, ka arī citiem nevajag," skaidroja veselības ministre, norādot, ka iepriekš minētās ir prioritārās grupas.
A. Miezītis
uh
Kaspars