To paredz ceturtdien, 10.janvārī, Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais Ministru kabineta (MK) noteikumu projekts Grozījumi Ministru kabineta 2012.gada 21.februāra noteikumos Nr. 134 Personu apliecinošu dokumentu noteikumi.
Grozījumi normatīvajos aktos paredz mainīt kārtību, kāda pastāv šobrīd, kad, piesakoties uz eID izgatavošanu, persona var izvēlēties, aktivizēt eParaksta sertifikātus, vai ne.
Saskaņā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem, no 2012.gada 1.aprīļa (kad sākta eID izsniegšana) līdz 19.oktobrim bija noformēti 85 282 pieteikumi par eID izsniegšanu, savukārt tikai 30 806 gadījumos eID pieteikumos ir atzīmēta arī e-paraksta sertifikātu aktivizēšana. Salīdzinoši nelielā cilvēku aktivitāte, piesakot e-parakstu, rada bažas, ka eID lietotājs ne vienmēr izprot sertifikātu aktivizēšanas būtību un nepieciešamību. Turklāt pašreizējā situācija ievērojamam eID lietotāju skaitam rada neizpratni un maldīgu priekšstatu, ka eID jau ir e-paraksts. Tāpēc turpmāk rīcībspējīgām personām eID tiks izsniegta ar aktivizētiem e-paraksta sertifikātiem.
Kopš eID ieviešanas e-vidē ir aktīvi strādāts pie eID izmantošanas iespēju paplašināšanas un popularizēšanas. eID un e-paraksts nodrošina cilvēkiem iespēju parakstīt elektroniskus dokumentus saskarsmē ar valsts un pašvaldības institūcijām, tādējādi veicinot e-paraksta lietotāju skaita būtisku pieaugumu, e-vēlēšanu un elektroniskās dzīvesvietas deklarēšanas sistēmas sekmīgu darbību, kā arī eID kā autentifikācijas rīka elektroniskajā vidē lietojamības pieaugumu.
eID izsniegšana un e-paraksta sertifikātu aktivizēšana notiek bez maksas. Lai normatīvā akta grozījumi stātos spēkā, tos jāapstiprina arī valdībā.