Kā veiksmīgus jaunu uzņēmēju, kuri izveidojuši inovatīvus biznesus ar nelielu darbinieku skaitu laikraksts min 28 gadus vecos velosipēdu ražotāju Tomu Erenpreisu, bāra un kultūras centra dibinātāju Dāvi Kaņepi un Infogram dibinātāju Uldi Leitertu.
Publikācijā uzsvērts, ka krīzes apstākļos daudzi gados jaunie latvieši ir iemācījušies būt taupīgi un atrast oriģinālus risinājumus, kas palīdz viņiem veidot veiksmīgus biznesus.
Vienlaikus izdevums arī norāda, ka šādu cilvēku skaits un viņu ieguldījums valsts ekonomiskajā attīstībā vai bezdarba mazināšanā ir salīdzinoši ļoti neliels, bet uz katru šādu veiksmes stāstu pastāv daudz vairāk nesekmīgu mēģinājumu sākt inovatīvus biznesus. Tāpat uzsvērts, ka ievērojami lielāks skaits jaunu cilvēku izvēlas atstāt Latviju, dodoties darba meklējumos uz ārvalstīm.
„Šādas aktivitātes pārstāv niecīgu daļu ekonomikas,” WP izteicies Baltijas Starptautiskā ekonomikas politikas studiju centra direktors Alfs Vanags, piebilstot, ka Latvijas ekonomika turpina būt atkarīga no tradicionālā eksporta.