SKANDĀLI TAD, SKANDĀLI TAGAD
Neņemsim vērā pandēmijas apstākļos notikušo 2021. gada čempionātu, jo arī paši spēlētāji nelabprāt atminas sacensības, kas vairāk līdzinājās pārbaudes turnīram. Līdz ar to Latvijas sports būs piedzīvojis teju pilngadību kopš brīža, kad iepriekšējo reizi Rīga uzņēma meistarsacīkstes. Šī brīža hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis tolaik otro gadu ieņēma Ministru prezidenta amatu, Raitis Ivanāns debitēja Nacionālajā hokeja līgā (NHL), bet Kaspars Daugaviņš spēlēja ar baltām slidām.
Daudzos citos jautājumos gan šajos 17 gados krasas izmaiņas nav notikušas. Toreiz avīzes rakstīja, ka biļešu pārdošanu uz Latvijas spēlēm var nosaukt par skandālu. Lētākās biļetes stāvvietā maksāja piecus latus, bet dārgākās sēdvietas uz finālmaču tika tirgotas par 218 latiem (minimālā alga valstī tobrīd bija 90 latu). Lai pie biļetēm tiktu, vajadzēja stāvēt garās rindās un pat tad visu vēlmes netika apmierinātas. Šogad piedzīvota līdzīga biļešu sāga. Cenas atkal nav adekvātas, vienīgā atšķirība, ka tirdzniecības sākuma periodā nevis vajadzēja atrasties fiziskā rindā, bet bija iespējams pierakstīties digitālai izlozei. Aprīļa izskaņā uz mačiem Rīgā bija pārdoti 70 000 biļešu, bet 2006. gadā čempionāta noslēgumā organizatori lēsa, ka iegādāts vairāk nekā 320 000 biļešu. Šie lielumi nav precīzi salīdzināmi, jo toreiz Latvija uzņēma visus turnīra mačus – bez Arēnas Rīga spēles norisinājās arī Skonto stadiona imitētajā ledus hallē.
Pirms 2006. gada līdzjutēji un eksperti pauda, ka treneriem vairāk jāuzticas jaunajiem hokejistiem, kaut arī vidējais vecums mājas izlasei toreiz bija vien nepilni 26 gadi, kas ir ceturtais jaunākais sastāvs pēdējos 17 gados. Valstsvienībā ienāca Juris Štāls, Kaspars Daugaviņš un Lauris Dārziņš. Tika cerēts arī uz Mārtiņu Karsumu, kurš pāris mēnešu iepriekš kā izlases kapteinis bija debitējis U20 pasaules čempionāta elites grupā, turklāt kļuva par komandas rezultatīvāko spēlētāju, bet tajā pavasarī kopā ar Oskaru Bārtuli palīdzēja Monktonas Wildcats vienībai izcīnīt Memoriālo kausu.
Visu rakstu lasiet žurnāla Sporta Avīze maija numurā! Ja vēlaties žurnāla saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!