Savukārt Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija paziņoja, ka "vēršanos pret restorānu ķēdi Vairāk saules uzskata par sliktu praksi no kontrolējošo institūciju puses". Drīzumā piebalsoja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un informēja, ka vērsusies Valsts policijā ar lūgumu skaidrot, vai restorānos Vairāk saules veiktajās kratīšanās izvēlētās metodes bijušas samērīgas. "Izmeklētājiem jādara savs darbs, taču arī to var veikt cilvēcīgi," uzsvēra LTRK prezidents Aigars Rostovskis. Pašas Vairāk saules līdzīpašnieks Mārtiņš Kalniņš paziņoja: "Mēs saprotam, ka pārbaudēm jābūt negaidītām un kontrolējošajām iestādēm jādara savs darbs, bet šādas metodes ar policijas brutālu iebrukumu restorānos ir nepieņemas."
To, kā atrisināsies šī trillera intriga, rādīs laiks, un patlaban sabiedrībai, gluži kā detektīvseriālu skatītājiem pie televizoru ekrāniem, vien jāgaida, lai uzzinātu, kas gan patiesībā īsti noticis.
Taču ir vērts distancēties no notikumiem ap konkrēto restorānu tīklu un paraudzīties uz notikušo plašāk. Jau iepriekš daudzkārt valsts dienestiem ir pārmesta neprasme savu darbu veikt cilvēcīgi un nevajadzīga šova rīkošana, savukārt privātpersonas un uzņēmumu pārstāvji darījuši visu iespējamo, lai attēlotu sevi kā upurus.
Protams, katrs loģiski domājošs cilvēks saprot, ka tiesībsargājošās iestādes nedrīkst publiski atklāt visas sava darba nianses, jo likumsargu galvenais uzdevums galu galā ir godīgus cilvēkus pasargāt no blēžiem, un reizēm publiska izpļāpāšanās var būt ne tikai ne tikai lieka, bet pat kaitīga. Turpretī privātpersonām un uzņēmumiem ir plašas iespējas publiski klāstīt savu redzējumu – arī visai emocionāli.
Vēlamais zelta vidusceļš būtu tāds, ka tiesībsargājošās iestādes sabiedrībai tomēr sniegtu faktus par notikumu gaitu, nevis izvairītos jebko komentēt. Savukārt tiem cilvēkiem, kuri apgalvo – likumsargu izteiktie pārmetumi ir nepamatoti, arī vajadzētu nākt klajā ar faktiem, nevis tikai ar žēlabām.
Trollis JT
kolhoza galvenais grāmatvedis
Hūgo Vācietis >no barikād vācietis