Vēlāk gan tika paziņots, ka Somijas valdība neplāno valstī ieviest četru dienu darba nedēļu, kā arī tika atšķetināts, ka ziņa "izaugusi" no Somijas premjerministres Sannas Marinas izteiktas frāzes kādā diskusijā, kas notika vairākus mēnešus pirms viņas kļūšanas par valdības vadītāju.
Šis gadījums spilgti atklāj to, ka par informācijas precizitāti atbildīgi ir gan iedzīvotāji tajā brīdī, kad dalās ar kādu internetā pamanīto vēsti, gan mediji, gan nereti arī politiķi (konkrētajā gadījumā Sannai Marinai neko pārmest gan nevar). Kas attiecas uz iedzīvotāju saistību ar viltus ziņu un neprecīzas informācijas izplatīšanu, diemžēl vismaz pagaidām Latvijā trūkst argumentētas diskusijas par to, vai vajadzētu sagatavot un ieviest nosacījumus, kas paredzētu nopietnu atbildību par tiem tekstiem un fotoattēliem, ko publisko Facebook.com un citu sociālo tīklu lietotāji, un pietrūkst arī argumentētu viedokļu apmaiņas par to, kāda gan vismaz ētiskā aspektā ir atbildība tad, ja tiek veikta dalīšanās ar tādiem citu lietotāju veidotiem tekstiem un fotoattēliem, kas izrādās nepatiesi.
Savukārt žurnālistikas vietu un lomu viltus ziņu laikmetā intervijā Dienai nesen visai precīzi definēja sabiedrisko attiecību eksperts Ainārs Ērglis, kurš sacīja: "Žurnālistu darba misija ir runāt par reāliem faktiem, lai būtu pretspars milzīgajai viltus ziņu plūsmai un tādam internetā atrodamajam saturam, kas ir visai tālu no reālajiem faktiem."
Taču jādiskutē ir arī par politiķu atbildību. Visticamāk, nav daudz tādu cilvēku, kuri nekritiski pieņem un tālāk izplata apgalvojumus, ko par situāciju valstī vai ģeopolitiskajiem procesiem izsaka novada X iedzīvotājs Y, bet citādi ir tad, ja apgalvojumus izteicis labi pazīstams politiķis. Un mēs redzam, ka, piemēram, par situāciju tranzītā un finanšu sektorā ne viens vien politiķis pauž tik dramatiskus apgalvojumus, ka jāprāto, kas šim politiķim ir svarīgākais – paša popularitāte, negatīva mūsu valsts tēla veidošana vai objektīvas informācijas paušana. Turklāt te nav runa tikai par politiķu retoriku sociālajos tīklos. Frāzi "Ņemot vērā, ka mums ostas aizklapēs, es pat nezinu, vai būs aktuāli jautājumi par citiem pārvadājumiem" decembrī oficiālā tikšanās reizē ar žurnālistiem izteica viens no astoņiem Latviju pārstāvošajiem Eiropas Parlamenta deputātiem. Taču, kā mēs zinām, neviena Latvijas osta aizklapēta nav.
Pie varas -aprobežoti populisti
bet
Irlielāmērāticams