Tieši mēnesi pirms valsts simtgades svinību datuma klajā nāk Nacionālās enciklopēdijas īpašais drukātais sējums par Latviju. Tas neapšaubāmi ir nozīmīgs notikums, taču vai strauji mainīgajā interneta laikmetā daudzi gribēs lietot enciklopēdiju tieši grāmatas veidā?
Grāmatas formāts der gan mūsdienām, gan arī rītdienai. Enciklopēdija tiek veidota divos dažādos veidos – viens ir iespiestais formāts, kurā vienā sējumā apkopots svarīgākais par Latviju, un būs arī elektroniskā versija, kuru atklāsim pēc diviem mēnešiem, un tajā būs daudz arī tādas informācijas, kas nav tikai ar Latviju saistīta.
Nacionālās enciklopēdijas pirmajam drukātajam sējumam ir 864 lappuses, kurās apkopoti vairāk nekā 250 šķirkļu un vairāk nekā 1000 ilustrāciju, arī kartes, fotouzņēmumi, gleznu reprodukcijas, grafiki, tabulas utt. Visu šķirkļu autori ir attiecīgo tēmu un jomu vadošie speciālisti Latvijā, galvenokārt – zinātnieki. Mēs esam centušies likt akcentu uz Latvijas attīstību pēc valsts neatkarības atjaunošanas, un šajā ziņā patiešām labas apkopojošas informācijas līdz šim nav bijis pietiekami daudz.
Kāpēc elektroniskā versija tiks atklāta tikai pēc pāris mēnešiem?
Divi mēneši nav liels atstatums – abi formāti nāks klajā vienā gadā, aptuveni vienā laikā, viens mēnesi pirms, otrs mēnesi pēc 18. novembra. Abi kopā nav tādēļ, lai cilvēki pamanītu iespiesto sējumu, kā arī decembrī būtu iespēja labāk ievērot elektronisko enciklopēdiju.
Vai enciklopēdija grāmatas formātā būs pietiekami lielā tirāžā un par pieņemamu cenu, lai visi interesenti to varētu iegādāties?
Jā, pirmā tirāža sagatavota 3000 eksemplāros, taču, ja būs liela iedzīvotāju interese, esam iecerējuši arī papildu tirāžas izgatavošanu. Savukārt cena ir noteikta, manuprāt, ļoti samērīga, salīdzinot ar citiem līdzīga veida izdevumiem, kas nākuši klajā pēdējā laikā.
Visu interviju lasiet avīzes Diena ceturtdienas, 18. oktobra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Elziņa
vecā sieva
oskars