Atstādinātā Dienvidkorejas prezidente Paka Kin Hje gadiem pakļāvās manipulatorei, kura izmantoja pieeju valsts līderei, lai ietekmētu politiskos procesus un izspiestu apjomīgus "ziedojumus" no uzņēmumiem.
Nepilnu triju gadu laikā kopš Krievijas bruņotā iebrukuma Ukrainā un tai piederošās Krimas pussalas aneksijas Rietumos regulāri izskanējuši brīdinājumi, ka Kremlis var mēģināt pārbaudīt arī NATO gatavību aizstāvēties.
Lielākajā daļā Eiropas valstu arodbiedrības zaudē gan biedrus, gan politisko ietekmi un savas pozīcijas sarunās ar darba devējiem. Pie tā tiek vainota gan globalizācija, gan padomju mantojums, taču vilšanās tradicionālajās politiskajās partijās un citos patlaban aktuālajos procesos varētu novest arī līdz arodbiedrību lomas atdzimšanai
Šajā gadā ievērojami samazinājies Eiropā nonākušo neregulāro migrantu un patvēruma meklētāju skaits, kas panākts ar pretrunīgi vērtētiem politiskajiem lēmumiem. Tajā pašā laikā 2016. gadā Vidusjūrā reģistrēts rekordliels bojāgājušo migrantu skaits.
Pirms gadsimta pieņemtais likums, kas nošķir valsti no baznīcas un aizsargā laïcité jeb franču sekulārisma principu, daudziem šķiet nepiemērots mūsdienu multikulturālajai Francijas sabiedrībai, kurā aizvien pamanāmāks kļūst islāms
Kā pašiem pieņemt līdz šim svešo, un kā atklāt sevi "svešajiem"? Zviedrijā rūpes par migrantu integrāciju uzņēmusies ne vien valdība, bet arī iedzīvotāji, kuri dibina dažādas nevalstiskās organizācijas un pat gatavi svešiniekus uzņemt savās mājās. SestDiena devās turp, lai tuvāk iepazītu sabiedrības iniciatīvas ieceļotāju atbalstam
8. novembrī noslēgsies vairāk nekā gadu ilgusī cīņa par amerikāņu vēlētāju balsīm un noskaidrosies, kurš nākamos četrus gadus ieņems pasaulē ietekmīgāko politisko amatu. Demokrātei Hilarijai Klintonei ir iespēja kļūt par pirmo sievieti ASV prezidenti, savukārt republikānis Donalds Tramps var apliecināt, ka Balto namu spēj vadīt arī cilvēks bez politiskās pieredzes. SestDiena apkopoja faktus, politiskos uzskatus, kā arī košākos abu kandidātu citātus.
Baltais nams apsūdz Krievijas valdību kiberuzbrukumos Demokrātu partijai, kuru mērķis ir iejaukties ASV prezidenta vēlēšanu procesā. kremlis apsūdzības dēvē par izdomājumiem, savukārt kiberdrošības eksperti uzskata, ka krievija jau labu laiku izmanto kibertelpu, lai spiegotu un veiktu sabotāžas.
Kolumbijas iedzīvotāji noraidīja valdības un nemiernieku grupējuma FARC parakstīto miera līgumu, bet Valsts prezidents Huans Manvels Santoss par to tomēr apbalvots ar Nobela Miera prēmiju. Dienvidamerikas valstij tagad priekšā smags darbs, lai uz visiem laikiem izbeigtu vairāk nekā pusgadsimtu ilgušo asiņaino pilsoņkaru.
Kādreiz par mafijas pilsētu dēvētajā Čikāgā gada pirmajos deviņos mēnešos nogalināts vairāk cilvēku nekā pērn visā gadā. Vieni milzīgajā slepkavību skaitā vaino šaujamieroču pieejamību, citi – cilvēku bezcerību un policijas neiecietību pret melnādainajiem. Taču, par spīti briesmīgajai statistikai, tā nebūt nav pasaules nāvējošākā pilsēta.
Tikai nepilnus trīs mēnešus pēc prezidenta Rodrigo Dutertes nākšanas pie varas Filipīnas "noasiņo" narkokarā, par kuru šausminās starptautiskā sabiedrība. Valsts vadītājs savu politiku uzskata par pareizu un savus kritiķus visbiežāk dēvē par kuces bērniem.
15 gadu pēc 9/11 uzbrukumiem islāma terorisms joprojām apdraud Rietumus, kas, tiecoties pēc lielākas drošības, ir upurējuši daļu no savu pilsoņu brīvībām.
Sestdien noslēdzas 73. Starptautiskais Venēcijas filmu festivāls. Ko šoreiz piedāvā senākā kinofestivāla programma, un ko no tā varēsim redzēt arī uz Latvijas lielajiem ekrāniem?
Lielbritāniju projām no Eiropas Savienības vedīs jaunā premjerministre Terēza Meja, kurai britu prese sola ieiešanu vēsturē kā otrajai Mārgaretai Tečerei.Anglikāņu garīdznieka Hjūberta Breizjera un viņa dzīvesbiedres Zeidī Mērijas vienīgā meita, šā gada 13. jūlijā par vēsturē otro sievieti Lielbritānijas premjerministri kļuvusī Terēza Mērija Meja, kurai šā gada 1.
Laikā, kad Eiropa nesekmīgi cenšas risināt migrācijas krīzi un iekustināt stagnējošo ekonomiku, virknē valstu panākumus gūst eiroskeptiski un galēji labēji politiskie spēki, kuri izmanto vēlētāju neapmierinātību ar tradicionālo partiju darbu un bailes no iebraucējiem.
Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātā Krievijā izpildīja
minimālo uzdevumu – saglabāja vietu elites divīzijā. Nu jau 20. gadu pēc
kārtas. Tomēr šogad Maskavā bija vairāki labvēlīgi apstākļi, kas ļāva objektīvi
pretendēt uz iespēju uzlēkt mazliet augstāk par savu dibenu – iekļūt labāko
astoņniekā.
Vācijas kancleres Angelas Merkeles lēmums apmierināt Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana prasību pret vācu komiķi radījis bažas, ka Eiropa ir gatava upurēt savas pamatvērtības, lai izdabātu neliberāliem režīmiem.
Arī XXI gadsimta Eiropā dažās valstīs valda monarhijas, kurām ir šauras politiskās pilnvaras. Tomēr karaļi un karalienes joprojām ir populāri, par spīti bieži izskanošajiem pārmetumiem par viņu grezno dzīvesveidu.