Anna Rancāne ir mūsdienu Latgales spilgtākā rakstītāja. Grāmatā Prīca i klusiešona dzeja, kas pārsvarā ir latgaliski un tapusi laika posmā no 2012. līdz 2018. gadam, mijas ar dienasgrāmatas tipa īsprozas tekstiem, ko pati autore dēvē par naktsrakstiem un kuru hronoloģija iezīmē tapšanu no 2008. līdz 2011. gadam. Uz to atskatoties, Anna atzīst, ka tas sakritis ar krīzes laiku, vairs tā nevarētu rakstīt. Balstoties uz naktsrakstiem, 2017. gada aprīlī Lūznavas muižā tapis literāri muzikāls uzvedums Atlaižu, kuru līdz ar Annu Rancāni veidojusi režisore Māra Zaļaiskalns, aktrise Vizma Kvēpa un mūziķe Kristīne Kārkle-Kalniņa. Anna par jaunā krājuma iznākšanu saka: “Jaunys gruomotys izīšona ir svātki bez šaubu. Koč kuo nūslāgums. Ari koč kuo nūškieršonu nu sevis.”
Darbu krājuma māksliniece ir Gundega Rancāne, kuru ar Annu saista attāla radniecība – abas cēlušās no vienas Rancānu dzimtas dažādiem zariem. Sadarboties ar Gundegu Anna Rancāne vēlējusies jau sen, jo asinsradniecība nav bijis pats galvenais – svarīgāka bijusi garīgā tuvība un dzīves uztvere – brīžiem sakāpināti ekspresīva, krāsaina, spilgta, brīžiem niansēta un apcerīga. Grāmatā Annas literāros darbus izkrāso astoņas Gundegas Rancānes gleznas, ko vienotā stāstā salikusi māksliniece, maketētāja Daina Salmiņa. Krājuma Prīca i klusiešona literārā redaktore ir Ilze Sperga.
Prīca i klusiešona ir jau astotais Annas Rancānes dzejoļu krājums. Iepriekšējais autores dzejas krājums Bezdelīgu pasts/Pylni kārmani dabasu iznāca 2012. gadā, saņemot gan Latvijas Literatūras gada balvas LaLiGaBa Speciālbalvu Latvijas literatūrā 2013, gan Latgaliešu kultūras gada balvu Boņuks 2012 nominācijā Labākā dzeja. Pēdējos gados Annas Rancānes vārds vairāk gan izskanējis dramaturģijas žanrā – Latgales vēstniecībā Gors tapis koncertuzvedums Francis, bet Latvijas Nacionālajā teātrī iestudēta Annas luga Bišumāte un vilkacis.
Dzejas krājuma Prīca i klusiešona izdevējs ir biedrība Latgolys Studentu centrs.