Stāsta centrā ir Ralfs (Toms Auniņš) — jauns vīrietis, kurš mēģina sadraudzēties ar savas draudzenes trīspadsmit gadus veco dēlu, bet tas nesteidzas pieņemt jauno audžutēvu. Iesaistot savu atraktīvo kolēģi Linardu (Kaspars Dumburs), Ralfs pierunā pusaudzi doties kopīgā laivu braucienā. Attiecību stiprināšanas brauciens iegūst negaidītus pavērsienus, jo „trīs vīriem laivā” ir katram sava izpratne par piedzīvojumiem. Filmu vizuāli bagātina operatora Mārča Ābeles tvertās Ziemeļkurzemes ainavas, kas filmētas tehniski sarežģītos apstākļos, un latviešu sirdīm tik tuvā laivošana pa upēm. Filmā dzirdēsim arī deviņdesmito gadu vietējās supergrupas 100. debija grāvēju Man dimantu nav negaidīti jaunā skanējumā.
Filmas režisors Kristaps Brīze, debitants pilnmetrāžas formātā, ir leģendārās grupas Līvi solista Aivara Brīzes dēls un pārstāv īstu kino ģimeni, būdams starptautiski pazīstamās dokumentārā kino režisores Ievas Ozoliņas dzīvesbiedrs. Brīze atzīst, ka iedvesmu filmai smēlies ģimenē: “Ievas dauzonīgie bērni mani kā jauno tēti sākumā nepieņēma, tāpēc nācās savu vietu izcīnīt, liekot lietā pacietību un gaumīgu uzvedību; īsāk sakot, pašam kļūstot paklausīgam.” Filmas tēma — kā izveidot attiecības ar mīļotā cilvēka pusaudžu bērniem — ir aktuāla un nereti arī traģikomiska. Filmā būtiska nozīme ir Toma Auniņa reālpsiholoģiskajam tēlojumam, Nestora Carjova Krūmiņa kā neprofesionāla aktiera nesamākslotajai uzvedībai, kamēr piedzīvojumu filmai nepieciešamo spraigumu piešķir aktiera Kaspara Dumbura kontrastējoši ekspresīvā Linarda atveidojums.
Pasaulē par debijas filmām ir vērojama pieaugoša interese, kinofestivālos tām tiek pievērsta īpaša uzmanība — nereti to autentiskuma un svaigā skatījuma dēļ. Banāns upē nav izņēmums, filmu ārvalstīs jau pārstāv franču izplatīšanas kompānija Alief, bet starptautisko apriti Banāns upē uzsāks novembrī, Itālijas jauniešu festivālā Piccolo Grande Cinema, ko rīko Milānas sinematēka.
Filmas aktieru ansamblī ir arī Madara Botmane, Laura Siliņa, Laura Jeruma un Varis Piņķis, filmas mākslinieks ir Toms Grīnbergs, kostīmu māksliniece Ilze Grickus, montāžas režisors Jurģis Ločmelis, skaņu režisors Ernests Ansons, producente Madara Melberga. Filma tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas Nacionālā Kino centra atbalstu studijā FA Filma, Latvijā filmu izplata Riverbed Sales, Latvijas Kinematogrāfistu savienība un Tet.
Filmas Banāns upē oficiālā pirmizrāde notiks kinoteātrī Forum Cinemas 11. septembrī, īpašie seansi ar aktieru un autoru dalību paredzēti arī kinoteātros Apollo Kino Plaza, Cinamon Alfa, Cinamon Balle, Splendid Palace un citos. Regulārie seansi plānoti kinoteātros un citās izrādīšanas vietās visā Latvijā.