Kā informē izdevēji, vērienīgais projekts septiņu gadu garumā īstenots Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Ojāra Spārīša virsvadībā. Divdesmit divu autoru kolektīvu veido Latvijas akadēmiskā elite — mākslas zinātniece Edvarda Šmite, arhitektūras doktors Jānis Krastiņš, teātra zinātniece Silvija Radzobe, muzikoloģe Ingrīda Zemzare un daudzi citi kultūras jomas profesionāļi.
Grāmatā analizēti un sistematizēti nozīmīgi fakti par Latvijas kultūras vēsturi, tagadni un tendencēm. Izdevums definē latviskajai identitātei nozīmīgas garīgās un materiālās vērtības, iezīmē nācijas vietu kopējā civilizācijas vēsturē, kā arī mijiedarbību ar citām tautām. Tas ir saistoši uzrakstīts vēstījums 13 nodaļās par latviešu literatūru, folkloru, mitoloģiju, valodu, vēsturi, vizuālo mākslu, arhitektūru, modi, kino, teātri, mūziku un citām jomām, katrā no tām izceļot svarīgākos notikumus un izcilas personības.
Grāmatā iekļauts arī bagātīgs vizuālais materiāls — vairāk nekā 1000 fotogrāfiju un attēlu, kuru atlasē lielu darbu ieguldījusi foto redaktore Raimonda Strode, kā arī pārskatāmi veidotas hronoloģiskas notikumu tabulas.
Septiņsimt piecdesmit divu lapaspušu biezais, kvalitatīvais un izglītojošais izdevums kā vērtīgs izziņas avots noderēs gan skolēniem, gan studentiem, gan ikvienam kultūras un vēstures interesentam, uzsver apgāda Jumava pārstāvji.