Lasījumos muzeja speciālisti, mākslas un mūzikas zinātnieki, kultūras mantojuma un vides izglītības eksperti runās par jūras nozīmi, piedāvātajām iespējām un aktuālajām problēmām 20. gadsimta sākumā un mūsdienās. Priekšlasījumi aplūkos jūru kultūrtelpā: Raiņa un jūras attiecības, kūrorta dzīvi 20. gs. 20. gados, mūziķu gaitas Jūrmalā un jūras tēmas attīstību mākslas biennālē Marīna, kā arī vides un kultūras mantojuma speciālisti aktualizēs 21. gadsimta jautājumus jūras daudzveidības saglabāšanā un aizsardzībā, kultūrvēsturiskā mantojuma un vides attiecības, akcentējot dažādu nozaru un institūciju sadarbību vienota mērķa sasniegšanā.
Lasījumu noslēgumā paredzēta diskusija, kurā tiks diskutēts par cilvēka un vides attiecībām, identitātes jautājumiem un jūru kā nākotnes resursu. Diskusijā piedalīsies lasījumu dalībnieki un Jūrmalas aizsardzības biedrības pārstāvji.
Zinātniskie lasījumi noris projekta Rainis un jūra ietvaros, kura mērķis ir aktualizēt un radošā veidā atspoguļot Raiņa un jūras attiecības, atklājot to poētisko dažādību dzejā, aplūkot tās sadzīviskā un filozofiskā līmenī, kā arī iesaistošā un uz sadarbību vērstā veidā veicināt sabiedrības izpratni par jūras un piekrastes teritorijas problēmjautājumiem 21. gadsimtā. Projektā atklāta izstāde Rainis un jūra, kura skatāma līdz 2023. gada 31. maijam.