"Mēs esam bezgala priecīgi atsākt darbu šogad, piedāvājot mūsu jaunajiem talantiem sastapties, komunicēt un mācīties no labākajiem mūziķiem. No aizvadītās vasaras pieredzes zinām, ka studenti šīs sniegtās iespējas novērtē un arī tiešsaistes mācību kvalitāte ir ievērojami attīstījusies un turpina uzlaboties," saka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Klavieru katedras asociētais profesors un Rīga Jūrmala akadēmijas vadītājs Toms Ostrovskis. "Lai arī nekas neaizstās klātienes mācību pieredzi, kuru ceram nodrošināt vasarā festivāla ietvaros, šis laiks mums ļaus jau mērķtiecīgi dibināt attiecības ar mūziķiem, iesaistot arvien plašāku studentu skaitu," uzsver Ostrovskis.
Tuvākās meistarklases plānotas ar Omāru Tomasoni (vadošais klarnetists, Karaliskais Concertgebouw orķestris, 2.12.), Laionelu Kotē (vadošais čellists, Bavārijas Radio Simfoniskais orķestris, 8.12.) un franču vijolnieku Reno Kapisonu (16.12.). Meistarklases būs iespējams skatīties tiešsaistē Rīga Jūrmala akadēmijas Facebook platformā.
Festivāla akadēmijas meistarklases tiks organizētas orķestru instrumentu grupām, pianistiem, jaunajiem diriģentiem un vokālistiem.
"Šī iniciatīva ir nozīmīgs ieguldījums jauno talantu attīstībā un ļoti novērtējam, ka neraugoties uz pandēmijas ietekmi, esam guvuši lielu mākslinieku atsaucību piedalīties un veltīt laiku, daloties savās zināšanās un pieredzē. Šosezon notiks arī intensīvs darbs pie diriģēšanas un vokāla meistarklašu organizēšanas, ņemot vērā izcilo dziedātāju sastāvu šīs sezonas festivāla programmā," saka festivāla Rīga Jūrmala izpilddirektore Zane Čulkstēna.
Pieteikšanās meistarklasēm tiek organizētas, individuāli izvērtējot studentu sniegumu un pieteikumus.
Reaģējot uz pandēmijas izraisītajiem notikumiem, Rīga Jūrmala akadēmija 2020.gada sezonā mainīja sākotnēji plānoto formātu, organizējot tiešsaistes meistarklases studentiem no Latvijas un Baltijas valstīm. Visas vasaras garumā notika 30 meistarklases, piedaloties Bavārijas Radio Simfoniskā orķestra vadošajiem mūziķiem Natāliju Švābi (pikolo), Laionelu Kotē (čells), Džulitu Smolenu (vijoli), Tobiasu Šteimanu (vijole), Džiheiju Lī (vijole), Bettinu Fais (klarnete), Ramonu Ortega Kuero (oboja), Benediktu Heimsu (alts) un tādiem pasaules mēroga izpildītājiem kā čellists Miša Maiskis, klasiskās ģitāras virtuozs MILOŠ un norvēģu pianists Leifs Ūve Andsness.
Vairāk informācija par turpmāko plānoto meistarklašu kalendāru, māksliniekiem un praktisku informāciju pieejama festivāla mājaslapā.