Jaunajā CD iekļauta Riharda Dubras 2. simfonija, kā arī kamerorķestrim un čellam komponētā miniatūra, kura devusi nosaukumu visam albumam un kurā čella solo spēlē Ēriks Kiršfelds. Jau tagad ir publicēts šī skaņdarba singls. No 8. maija albums būs lejupielādējams dažādās digitālajās platformās un izdots fiziskā formātā. Albums tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.
"LSO ar Rihardu Dubru ir sena sadarbības vēsture, tai skaitā – nesenās un plašu rezonansi guvušās operas Suitu sāga uzvedums koncertzālē Lielais dzintars. Starptautiski Riharda Dubras vārds arvien plašāk izskan vokālās un garīgās mūzikas kontekstā, īpaši viņa garīgās motetes, taču nu priecājamies, ka varam klausītājus visā pasaulē iepazīstināt ar izcilā latviešu skaņraža simfonisko mūziku. Esmu pārliecināts, ka šīs mūzikas žanrā Dubram tas ir tikai sākums, un nepacietībā gaidu, kā veidosies viņa simfoniskā mūzikas valoda turpmāk," saka albuma izdevējs Egīls Šēfers.
"Otro simfoniju es komponēju, tuvojoties piecdesmitajai jubilejai un gribēdams mazliet atkārtot vēsturi: arī mans profesors Ādolfs Skulte savu 2. simfoniju uzrakstīja 50 gadu vecumā un pēc tam vēl septiņas. Laimīgā kārtā Liepājas simfoniskais orķestris vēlējās pasūtīt lielāku simfonisko darbu, un tā mūsu vēlmes sakrita," atceras Rihards Dubra. Jaunajā albumā iemūžināts simfonijas pirmatskaņojums, kas Atvara Lakstīgalas vadībā notika LSO sezonas atklāšanas koncertā Liepājas Latviešu biedrības namā 2015. gada 25. septembrī. Savukārt miniatūra The Mystery of His Birth tika ierakstīta speciāli Lielajā dzintarā pirms pāris gadiem.
"Simfoniskā mūzika ir mans mīļākais žanrs. Esmu pārliecināts, ka simfonijā ir jārisina dziļas, lielas idejas. Jābūt nozīmīgam, filozofiskam saturam. 2. simfonijai nav nosaukuma, bet tās saturs ir balstīts Jāņa Atklāsmes grāmatā. Ne velti to sauc par apokalipsi, tā ir baisa, un arī tas, kas sekos pēc tam. No visas Jaunās Derības tā man ir vismīļākā grāmata, jo man patīk ar mistiku saistītas lietas. Visa mūzika taču ir viena liela mistika," atzīst Rihards Dubra. Simfonijas triju daļu ciklu veido 1. daļa Visio (Vīzija), 2. Cantus (Dziesma), kurā komponists izmantojis agrāk tapušu sakrālu kordziesmu, un 3. Et vidi (Un es redzēju). "Visā simfonijā ir daudz šausmu, traģisma. Ir daudz romantisma sajūtās. Lai gan beigas ir optimistiskas, uzvaras kadencē noskan tamtama grāviens: mūs vēl daudz kas sagaida, nevaram par agru sākt priecāties." Daudzi komponistam ir teikuši, ka 2015. gadā radītā 2. simfonija ir īpaši atbilstoša laikam, kuru piedzīvojam pašlaik. Viņš savukārt neredz vajadzību vaimanāt tikai tāpēc, ka nevaram socializēties. "Es māku būt viens. Arī bērnībā daudz esmu bijis viens. Esmu piedzīvojis daudz grūtākus un riebīgākus laikus. Padomju laikos katra diena bija piecreiz nepatīkamāka."
Diriģents Atvars Lakstīgala teic, ka Riharda Dubras mūzika viņam ir ļoti tuva jau kopš pirmās iedziļināšanās. "Iepriekš biju tikai dzirdējis viņa kormūziku. Tā aizrāva. Reiz uzrunāju rakstīt Liepājas 3. koncertu klavierēm ar orķestri, un tas bija tik veiksmīgi, ka klavierkoncertu iekļāva baleta viencēlienu vakarā Latvijas Nacionālajā operā. Pats toreiz to diriģēju, solists bija Endijs Renemanis. Tā pirmoreiz sajutu Riharda simfonismu, dramaturģiju un to, cik ļoti man patīk atrasties viņa mūzikas tuvumā. Tad radās iespēja pasūtīt 2. simfoniju mūsu otrajam, Liepājas simfoniju ciklam. Man ir vajadzīga Riharda mūzika, smeļos tajā garīgo iedvesmu. Rihards ir ļoti garīgs cilvēks, un es to jūtu viņa darbos. Tie dod man svētību."