Jūliju Ļežņevu pamatoti uzskata par savas paaudzes vadošo baroka repertuāra mākslinieci. Gados jaunā soprāna balss īpašniece spēj apburt ar savu “eņģelisko balsi” (The New York Times), “dzidro toni” (Opernwelt), “nevainojamo tehniku” un “neaizmirstami dvēselisku ekspresiju un perfektu artistiskumu” (The Guardian).
13. jūlija koncertā Lielajā ģildē Jūlija Ļežņeva kopā ar kamerorķestri Sinfonietta Rīga un Dmitriju Siņkovski pie diriģenta pults atskaņos vairākas Antonio Vivaldi un Georga Frīdriha Hendeļa operu ārijas: Grizeldas āriju La Griselda Agitata da due venti no Antonio Vivaldi operas Griselda, Ipolitas āriju Ercole Zeffiretti, che sussurrate no Antonio no Vivaldi operas Ercole su'l Termodonte, Rosanes rečitatīvu Solitudine amate un divas ārijas - Aure, fonti, ombre gradite un Brilla nell’ alma no Georga Frīdriha Hendeļa operas Alessandro. Jūlijas Ležņevas balss iemirdzēsies arī dižā austriešu klasiķa Volfganga Amadeja Mocarta mūzikā, izpildot pacilājoši līksmo moteti Exsultate, jubilate.
Koncertā īpaša loma ierādīta arī meistarīgajam baroka mūzikas ekspertam, vijolniekam, diriģentam un kontrtenoram – Dimtrijam Siņkovskim. Viņa vadībā Sinfonietta Rīga mūziķi atskaņos Johana Ādolfa Hases Fuga e grave, vijole meistara rokās iedziedāsies Antonio Vivaldi vijolsonātē Per Pisendel un Volfganga Amadeja Mocarta Piektajā vijoļkoncertā.
Jūlija Ļežņeva pasaulē nākusi Krievijas Tālo austrumu novada Sahalīnas salā ģeofiziķu ģimenē. Klavieru un vokālās stundas sākusi apmeklēt jau no piecu gadu vecuma, mācījusies Gračaņinova mūzikas skolā, bet vokālās studijas turpinājusi Maskavas konservatorijas Mūzikas koledžā. Jau septiņpadsmit gadu vecumā Ļežņeva tika pamanīta Jeļenas Obrazcovas operdziedātāju konkursā, bet 2008. gadā viņa jau dalīja vienu skatuvi ar peruāniešu tenoru Huanu Djego Floresu prestižajā Rosīni operas festivālā.
Šajā pašā gadā talantīgā dziedātāja uzsāka studijas pie Denisa O’Nīla Kārdifā un pie Ivonnas Kennijas Londonas Gildholas mūzikas un drāmas skolā. Viņa ir papildinājusies meistarklasēs pie Jeļenas Obrazcovas, Alberto Dzedas, Ričarda Boninga, Kiri Te Kanavas un Tomasa Kvasthofa.
Virtuozais krievu vijolnieks, kontrtenors un diriģents Dmitrijs Siņkovskis sevi pierādījis kā azartisku baroka un klasicisma mūzikas pētnieku un izpildītāju. Vijoles spēli studējis Maskavas konservatorijā pie Aleksandra Kirova, bet diriģēšanu apguvis Zagrebas Mūzikas akadēmijā pie Tomislava Fačini. Kritiķu skatījumā Siņkovskis, pateicoties savai vispusīgajai izglītībai, spēj iemiesot barokam nepieciešamo pieeju mūzikas instrumentam - izmantojot to kā balsi. Viņa darbība vairākkārt novērtēta ar prestižu Eiropas senās mūzikas konkursu godalgām, t.sk. Starptautiskajā Baha mūzikas konkursā Leipcigā, Senās mūzikas konkursā Musica Antiqua Brigē, Bībera konkursā Austrijā, Premio Boporti Itālijā un Telemana konkursā Magdeburgā.
Biļetes uz festivālu Biļešu paradīzes kasēs.