Sērijas iniciators ir Vīnes mūzikas un izpildītājmākslu universitātes Tautas mūzikas pētniecības un etnomuzikoloģijas institūtā bāzētais Europas daudzbalsīgās mūzikas pētniecības centrs sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (JVLMA). Publikācija izdota, pateicoties abu minēto augstskolu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam.
Publikācijas prezentācijā kopā ar Andu Beitāni piedalīsies un muzicēs arī JVLMA mācībspēki, etnomuzikologi Liene Brence un Oskars Patjanko.
Kā pastāstīja sērijas idejas autors un sastādītājs Vīnes Mūzikas un izpildītājmākslu universitātes Tautas mūzikas pētniecības un etnomuzikoloģijas institūta vadošais pētnieks Ardians Ahmedaja (Ardian Ahmedaja), kurš kopš 2015. gada ir arī JVLMA viesprofesors, European Voices: Audiovisuals ir jauna daudzbalsīgās mūzikas publikāciju sērija.
Kolēģi no dažādām valstīm šīs sērijas ietvaros prezentēs starptautiski nezināmu daudzbalsīgās mūzikas un dejas prakšu audio un video ierakstus.
Kā vēstī grāmatas apakšvirsraksts – Multipart music in the field (Daudzbalsīgā mūzika laukā) – tās pamatā ir lauka darba perspektīva, jo, tāpat kā etnomuzikoloģijā viens no vissvarīgākajiem darba veidiem ir lauka darbs (fieldwork), arī daudzbalsīgā dziedāšanā Latvijā tradicionāli praktizēta uz lauka.
Publikācija adresēta plašai starptautiskai auditorijai, mēģinot pastāstīt nezinātājam, piemēram, par to, kas ir Jāņi un Jumis, ar ko atšķiras apdziedāšana Latgalē no apdziedāšanās Kurzemē, par značku vilkšanu, dziedot maija mēnesī pie krusta, u.tml. Līdzās Ziemeļlatgales, Dienvidkurzemes un Suitu daudzbalsībai izdevumā iekļauti arī daži spilgti portreti no Sibīrijas Marienburgas Sukinavas.
Latvijā publikācijas prezentācija plānota septembra pirmajā nedēļā Eiropas etnomuzikoloģijas semināra ietvaros Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.