Dažreiz mēdz gadīties, ka vēl nezināms mūziķis, pēdējā brīdī aizvietojot slavenu kolēģi, uzreiz kļūst par zvaigzni. Tā notika arī ar Dāvidu Gazarovu pēc tam, kad 2011. gadā viņš uzstājās saslimušā Žaka Lusjē vietā. Jau mēģinājumā, kas bijis ļoti īss, Dāvids Gazarovs izraisījis sajūsmu Lusjē cienītāju vidū. Sekoja Gazarova koncerti Berlīnē, Hamburgā, Hannoverē, Brēmenē un Štutgartē. Hannoversche Allgemeine Zeitung kritiķi slavēja viņa spēles jūtīgumu, spēku, virtuozitāti un inovatīvo atskaņojumu, vienlaikus iesakot "labāk necensties viņu saprast, bet baudīt mūziku".
Ar koncertu Štutgartē, kur pirmo reizi izskanēja J. S. Baha mūzikas pārlikumi, Dāvids Gazarovs ieņēma jaunu nišu. Ar savu Baholoģiju viņš demonstrē, cik aktuālu klavieru improvizācijas māksla spēj darīt Baha mūziku XXI gadsimtā. Sākumā tikai nedaudz, gandrīz nemanāmi mainot harmonijas, viņš baroka meistara domu arvien vairāk ieplūdina džeza harmoniju un ritmu bagātībā. Būdams gan džeza, gan klasiskās mūzikas spožs atskaņotājs, Azerbaidžānā, Baku, 1965. gadā dzimušais Dāvids Gazarovs pelnīti atzīts par vienu no savas paaudzes spilgtākajiem pianistiem. Viņš pārsteidz ar ekspresiju, spēles spēku, virtuozitāti un spēju smalki savīt stilus. Gazarovam izdodas savienot nesavienojamo – klasiskās un džeza mūzikas pretējās pasaules. Tā, it kā vienlaikus kopā muzicētu Ārts Teitums un Vladimirs Horovics. Pie mums Dāvids Gazarovs viesosies ar savu trio, kurā spēlē kopā ar vācu kontrabasistu Mini Šulcu un britu bundzinieku Kristofu Brāsu.
Festivālu Winterfest turpinās gan tradicionālie pasākumi Nakts lūgšana, Rotaļlietu simfonija, Pareizticīgo dziedoņi, gan spilgti pianisti – Vestards Šimkus, Teo Fušenerē (Francija), Mūza Rubackīte (kopā ar vijolnieku Dmitriju Mahtinu), japāņu zvaigzne Mao Fudžita. Gaidāma arī Fine Arts Quartet (ASV) viesošanās. Jau otro gadu Ziemassvētku priekšvakarā Egils Siliņš dziedās garīgās mūzikas programmu Sv. Jāņa baznīcā.
Vairāk par festivāla Winterfest programmu – Hbf.lv