Šī gada jūlijā Rīgas Riharda Vāgnera biedrība (RRVB) ziņoja, ka apmetuma demontāžas laikā atklājies, ka ēkas konstrukciju stāvoklis ir sliktāks, nekā sākotnēji paredzēts. Tika izstrādāta un īstenota virkne risinājumu, lai novērstu kritiskākās problēmas un nostiprinātu ēkas konstrukciju pirms pamatu pastiprināšanas darbiem. Oktobra vidū Vāgnera nama būvlaukumā darbu uzsākusi poļu kompānija KELLER, un 16 metru dziļumā ir ierīkoti pirmie ēkas pamatus nostiprinošie pāļi.
Pamatu pastiprināšana tiek veikta ar dziļās grunts stabilizācijas metodi, kuras laikā grunts tiek samaisīta ar cementa javu. Šī ir vissaudzīgākā metode pamatu pastiprināšanai, jo netiek radītas vibrācijas un tiek iespējami samazināti grunts sēšanās riski. Tomēr darbu process ir laikietilpīgs un sarežģīts, jo jāstrādā vēsturiskā apbūvē un dūņainā gruntī, blakus Rīdzenes upes gultnei. Darbus plānots veikt divos posmos – pamatu pastiprināšana ēkas daļā, kas atrodas tuvāk Vāgnera ielai, un operas zāles apjoma jaunās, nesošās čaulas betonēšana. Pēc tam varēs veikt arī operteātra zāles daļas pamatu pastiprināšanu.
Atjaunojot Vāgnera namu, tiks panākti vairāki būtiski ieguvumi, kas ne tikai veicinās kultūras pasākumu dažādību un pieejamību Latvijas iedzīvotājiem, bet arī stiprinās Rīgas un Latvijas kā kultūras centra tēlu un saikni ar Rihardu Vāgneru, kas šajā namā divus gadus (1837–1839) bija kapelmeistars. Projekts plāno ne tikai ēkas un teātra zāles atjaunošanu, bet arī veidot meistarklases un Riharda Vāgnera muzeju. Namā tiks realizēta Vāgnera vīzija GesamtkunstWerk21 – inkubators visiem mākslas veidiem, kas kļūs par 21. gadsimtam cienīgu starptautisku jauno mākslinieku centru.