Lāčplēša dienas piemiņas pasākumi plkst. 9 sāksies ar ekumenisko dievkalpojumu Doma baznīcā, pēc tam plkst.11 notiks svinīgā vainagu nolikšanas ceremonija Rīgas Brāļu kapos. Dienas gaitā iedzīvotāji varēs vērot Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militāro parādi pie Brīvības pieminekļa, piedalīties ziedu nolikšanas ceremonijā pie Oskara Kalpaka pieminekļa, kā arī piemiņas brīdī Sudrabkalniņā.
No plkst. 16 līdz pat 23 notiks jau par tradīciju kļuvušais pasākums Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem, kurā paredzēts lāpu gājiens no Rīgas Brāļu kapiem līdz 11. novembra krastmalai, kā arī svētbrīdis pie Brīvības pieminekļa, koru, solistu un folkloras kopu koncerts Latviešu strēlnieku laukumā un uguns plosta palaišana Daugavā. Pēc plosta palaišanas Strēlnieku laukumā muzicēs postfolkloras grupa Iļģi.
Lāčplēša dienai veltīti kultūras pasākumi notiks gan pilsētas centrā, gan apkaimēs. No plkst. 18 Sv.Pestītāja baznīcā, kā katru gadu, arī šogad būs koncerts Daugavmalā mierīgs vakars, kurā dziedās jauniešu koris Austrums un Zemessardzes koris Stars, muzicēs ērģelnieki Andžejs Rancevičs, Kristīne Adamaite, Jānis Pelše un Iveta Pelše, kā arī saksofonists Artis Sīmanis.
Kultūras pilī Ziemeļblāzma notiks postfolkloras grupas Iļģi koncerts, bet Mazajā ģildē klausītājiem būs iespēja dzirdēt folkloras kopas Vilcenes, Budēļi, Savieši, Laiva un Triampus. Rīgas Latviešu biedrībā Lācplēša dienas koncertā Mana Tēvija uzstāsies Latvijas vīru kori. Šajā dienā koncerts notiks arī Sv.Pētera baznīcā.
Lāčplēša dienai veltītas ekspozīcijas un pasākumi notiks arī vairākos muzejos - Rīgas Jūgendstila muzejā, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja nodaļā Dauderi un Latvijas Kara muzejā, kur būs iespēja piedalīties sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanā.
Lāčplēša dienai veltītos pasākumus atbalsta Rīgas dome, to programma ar pasākumu norises vietu un laiku pieejama interneta vietnē www.kultura.riga.lv.