"Spēcīga ainavu glezniecības skola pirmās brīvvalsts laikā veicināja šī žanra uzplaukumu un sevišķu popularitāti," stāsta Kristīne Ogle. "Līdzās Vilhelmam Purvītim un Konrādam Ubānam sevi pieteica aizvien jauni mākslinieki, kas savus radošos spēkus veltīja tieši ainavai. Likumsakarīga ir kultūras dzīves procesu vērtētāju interese par šo parādību loku. Ne vien paši mākslas darbi, bet arī preses slejās ietvertās liecības šodien sniedz priekšstatu par to, kādas bija izvirzītās prioritātes, problēmas un veiksmes, tiecoties pēc latviskas ainavas."
Mākslas zinātniece Kristīne Ogle (1974, Dr. art) ir Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore. Latvijas Mākslas akadēmijas Maģistra programmu beigusi ar pētījumu par Vilhelma Purvīša vadīto Dabasskatu meistardarbnīcu. Doktora disertāciju aizstāvējusi ar jezuītu ordeņa matojumam Latvijā veltītu monogrāfiju (Societas Jesu ieguldījums Latvijas arhitektūras un tēlotājas mākslas mantojumā, 2008).
Līdz 5. oktobrim Mūkusalas Mākslas salonā skatāmi četri izstāžu projekti - ar glezniecības klasiķiem no salona kolekcijas saspēlējas laikmetīgās mākslas pārstāvji, kuru darbi tapuši kā saturiskas paralēles vai tiešas atsauces par iepriekšējo gadsimtu mākslu. Lielajā zālē redzamās Konrāda Ubāna (1893-1981) izstādes Ainava gleznas videodarbā Laika plūsma interpretē Ineta Sipunova (1970), apcerot laika plūdumu, pārmaiņas pilsētā, tās iedzīvotājos, un veidojot tiltu starp 20. un 21. gs. Rīgu. Mazajā zālē skatāmi mūsdienu mākslinieka Kristiana Brektes (1981) jaunākie darbi Animālijas, kurus papildina līdzīgas tematikas Johana Heinriha Baumaņa (1753-1832) trīs darbu ekspozīcija Medījumi salona Balkonā.
Ieeja izstādēs un pasākumos bez maksas