Pārrunājot jautājumus par plašsaziņas līdzekļos izskanējušo žurnālistu veikto eksperimentu, kā atsevišķi ģimenes ārsti izrakstījuši nepamatotas darba nespējas lapas, veselības ministrs aicinājis asociācijas būt aktīvām un kritiskām pret saviem biedriem, kuru rīcība ir negodprātīga un pārkāpj ārsta ētikas normas.
Arī ģimenes ārstu asociāciju pārstāvji bija līdzīgās domās - nelikumību pieļaušana ir nosodāma -, tādēļ asociāciju kopsapulcēs šim jautājumam tikšot pievērsta īpaša uzmanība, norādīja Šneiders.
Tāpat tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi par nepieciešamību pilnveidot valstī noteikto kārtību saistībā ar darba nespējas lapu izsniegšanu un pārskatīt ģimenes ārstu prakšu darba kvalitātes kritērijus.
Belēvičs arī aicinājis ģimenes ārstu asociācijas iesaistīties šī jautājuma sakārtošanā, definējot ģimenes ārstu prakšu grupas atbilstoši reģistrēto pacientu struktūrai un nosakot katrai grupai izpildāmos kvalitātes kritērijus, balstot tos uz pašreizējo sistēmu.
Kā aģentūrai LETA skaidroja Šneiders, kritēriju pārskatīšana nozīmētu vairāku savstarpēji salīdzināmu ģimenes ārstu prakšu grupu definēšanu.
To nepieciešams darīt, jo ārstu prakses atšķiras, piemēram, pie viena ģimenes ārsta ir vairāk onkoloģijas slimnieku, bet pie cita nē, skaidroja Šneiders.
Tāpat varētu tikt veidota sadarbība starp ģimenes ārstu praksēm. Šneiders stāstīja, ka ģimenes ārstu kopprakšu izveide nodrošinātu, ka ārsti pacientiem būtu pieejamāki arī vakaros, brīvdienās vai ārsta atvaļinājuma laikā. Šādi katrs pacients zinātu, kur vērsties, ja nevar sazināties ar savu ģimenes ārstu.