Arvien vairāk un vairāk tiek izmantoti sociālie mediji, gan lai sarunātos ar vēlētājiem, gan lai sarunātos ar citu valstu politiķiem. Nezinu, vai Tramps ir labākais piemērs, bet noteikti redzamākais. Vai sociālo mediju diplomātija tagad būs norma?
Sociālie mediji ir svarīgi, tie noteikti nepazudīs, pat Terēza Meja, kura nav no modernākajiem politiķiem, ir sociālajos medijos. Makrons ir medijos, Džastins Trudo visu laiku ir sociālajos medijos.
Jāsaka, ka Tramps sociālos medijus izmanto kā sava realitātes šova turpinājumu, nevis kā efektīvu komunikācijas rīku.
Bet tas ir būtiski – tas ir veids, kā sasniegt sabiedrību. Nākotnes līderiem ir jāmācās tos izmantot.
Runājot par sociālajiem medijiem, sabiedrību un politiku, nevar nepieminēt viltus ziņas.
Neizliksimies, ka tāda problēma nav bijusi iepriekš, tiesa gan, tagad tā ir ievērojami saasinājusies.
Es esmu sācis lasīt grāmatas, nevis avīzes. Man šķiet, ka cilvēkiem ir jābūt gataviem iedziļināties jautājumos un problēmās. Valdībām ir jāiegulda līdzekļi jaunu cilvēku izglītošanā, lai viņi saprastu, kā veidojas mediji, un spētu izvēlēties uzticamus avotus. Mediji ir arī sākuši faktu pārbaudi – bet problēma ir, ka bieži vien paši mediji kļūdās un ka viņu faktu pārbaudes ir jāpārbauda. Es nezinu, vai ir kāda pasaules valsts, kas sāk sistemātisku cīņu, lai izglītotu sabiedrību.
Būtiska problēma ir, ka politiķi izmanto viltus ziņas savās kampaņās, piemēram, Tramps vai arī Brexit atbalstītāji, kas atklāti meloja par naudu, kuru uzreiz pēc izstāšanās varēs novirzīt Nacionālajam veselības dienestam.
Visu interviju lasiet laikraksta Diena otrdienas, 24. aprīļa, numurā! Ja ir vēlme laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!