Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Pirmdiena, 23. decembris
Viktorija, Balva

Mūsdienu gotika

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Skaisle
S
negribu zaimot, bet domāju par šķiet , zahara, pamestu jēdzienu -Bībeles erotika - kā Batseba mazgājās, kā Dāvids to iekāroja, kā gulēja pie viņas,kā Dāvids pastarpināti nogalēja Batsebas vīru, kā Batseba dzemdēju dēlu , kā Tas Kungs to neatzina, kā bērns mira, kā Batseba dzemdināja Sālamanu .... es lasu un it kā dzertu kalnu avota ūdeni ... Es iedomājos - kā katrs no mums iedomātos, vizualizētu - kā Dāvids veldzē dienas tveici vakara vējos uz savas mājas , nu labi - pils jumta un ierauga Batsebi, kura mazgājas savas mājas dārzā.... Nenormāli gribas būt Batsebai ....
Anonīmais
A
vienkārši un ģeniāli
  • 6
  • 6
Skaisle
S
pareizi jau vien ir, lauku veci,ka tu man nejautā. Kā spitaligai vai Ebolas vīrusa pārnēsātājai. Es tikai gribu teikt, ka tad , kad Romā jau pirmās akmens celtnes bija tūkstošgadīgas - Latvijā - Ikšķilē - tika uzcelta pirmā ... Tā arī atbilde par Ģertrūdi.
lauku vecis>Skaislei
l
Mīļā sirccc! Te jau ir viens arhitektūras speciālists priekšā....tādēļ jautāju viņam...
  • 0
  • 0
Architekts
A
Ir tikai gotika, un nav ne ,mūsdienu, ne vakardienas :))
lauku vecis>Architektam
l
Tencinu par atbildi. Manuprāt eklektika nav nemaz tik peļama..Arī Jaunajā Ģertrūdē kā piejaukums jūgendstilam.
  • 0
  • 0
Architekts
A
Tad jau zini ko nozīmē eklektika. Jā neogotikas elementi diezgan daudz. Tu jautā kā es vērtēju, saku,- man nepatīk.
  • 0
  • 0
lauku vecis>Architektam
l
Tik daudz jau nu zinu,tā kā nelecies! Jautāšu plašāk - kā tu kā speciālists novērtē V.Ģ. baznīcas arhitektūru?
  • 0
  • 0
Skaisle
S
labi, ne gluži atdoties, bet ļauj vismaz - padoties .... ( pa jokam, protams)
  • 4
  • 2
Architekts
A
19.gds. nav mūsdienas. Tu labāk neizsakies par to, ko nesaproti.
  • 3
  • 0
lauku vecis>Architektam
l
Un ko Tu tādā gadījumā teiktu par Vecās Ģertrūdes baznīcu?
  • 2
  • 2
Skaisle
S
Nu labi, drusciņ padodos - ja mūsdienas ir 21.gs.
  • 4
  • 2
Architekts
A
Neogotika(18. gs. vidū, plašāk izplatījās ap 19. gs. vidu), nevis mūsdienu.
  • 2
  • 0
Skaisle
S
par neogotiku būsi dzirdējis?
  • 4
  • 3
Miedziņš
M
Nu pilnīgi piekrītu! Beidzot kāds par to ir uzrakstījis tik tieši.šad tad ir mēģināts ko bilst ticīgo aprindās.Taču tas ir tabu.Nekritizēt dievnamu. Runa ir par ārkārtīgu neprognozējamu un nepieskatītu diletantismu dievnamu arhitektūrā. Vēl - tas ir tas pats, kas brīvvalsts sākumā notika ar koka arhitektūru.Tad visi atmodās un sāka restaurēt unikālās celtnes.Tāpat sāka atjaunot un pārvest vecās guļbūves.Arī Latvijas vēsturē ir gadījumi, kad pārceļ senās baznīcas.Braucot pa Latviju , ir pamesti dievnami, kurus varbūt varētu pārvietot.Bet varbūt tie ir tikai sapnīši.
Skaisle
S
pamesti dievnami ir šī laikmeta iezīme. Vācijā, Somijā - nu labi - visā Rietumu pasaulē - ir tendence,ka baznīcas kļūst tukšas , toties tiek celtas arvien jaunas mošejas un pat lasīju , ka Nēderlandē esot baznīcas, kas pielāgotas mošejām. Par tukšajām baznīcām esmu pārliecinājusies ceļojot par Eiropu. Man patīk aiziet uz baznīcu, pateikt palies, ka esmu šeit tikusi utt. un vērot cilvēkus. Dažreiz nav ko vērot...
  • 6
  • 1
Vārds
V
Vai lasījāt ko Senais duraks? Visticamāk, ka es te vairs neizteikšos, jo man netīk daža laba komentāra piesmaka, kas apliecina rakstītāja pārliecību, ka pieskaitāms pie kaut kādas elitāras ļaužu grupas, katrā ziņā pārākas par tiem "prastajiem" citur. Noteikti arī tāpēc, kas ļoti vājā blogu kvalitāte, nevilšus provocē( mani, protams arī) uz dialogiem, kuriem nav nekāda sakara ar komentējamo tekstu, Bet ļoti bieži(man šķiet, ka to gan man nevar pārmest) komentāri drīzāk atgādina kaut kādu sacensību - kurš inteliģentāks?. Pie viena, atvainojos, ja ar savu dzēlību reizēm esmu aizskāris kāda pašcieņu, par to piebilstot - ja ir pašcieņa, to aizskart nav iespējams. P.S. Speciāli lauku vecim - Es neesmu ne Skaisles, ne kāda cita, ja neskaita reizēm Velnu, advokāts, vien dzīvoju laikam līdzi un tāpēc man ir saprotami mūsdienu uzstādījumi, protams, nevērtējot vecos labos [par sliktiem esam.
Junona
J
Franču tūristi (un ne tikai franču, bet faktiski visi), kuri brauc uz Baltiju organizētās grupās, apmeklē muzejus, jo tie ir viņu programmās. Parasti sāk ar Viļņu, kur apmeklē KGB muzeju, tad Traķu pils, ja programmā ir Kauņa, tad, protams, Čurļoņa muzeju, Pēc tam Rundāles pili, Rīgā pārsvarā apmeklē Domu un/vai Pēterbaznīcu, bet ir programmas, kurās ir Biržas muzejs, arī Nacionālais mākslas, kad bija vaļā, dažreiz Jūgendstila muzejs, dažās programmās ir arī Brīvdabas muzejs, tad Turaida un Tallinā pārsvarā Kadriorgs, bet ir grupas, kuras iet arī KUMU. Un ja tas tūrists to programmu ir nopircis, tad viņš iet uz visiem muzejiem, kur gids viņus ved. Nedomāju, ka franči kaut kā īpaši daudz apmeklē muzejus, ne vairāk kā citi. Un jebkurš kaut cik kulturāls cilvēks svešā pilsētā apmeklēs vismaz kādu muzeju :)
  • 5
  • 5
lauku vecis
l
Sliecos piekrist Junonai.... Cik man kā garāmgājējam ir iznācis pabūt Parīzē,nu neklimst parīzieši brīvdienās pa muzejiem....pārliecinošs vairākums japāņi... Kāpelējot pa šauro ieliņu trepīti uz Balto baznīcu varēja ieskatīties pa neaizsegtajiem logiem parīziešu mītnēs....ejot augšup - ģimene pie galda pusdieno ...pēc apmēram 3 stundām ejot atpakaļ - turpat vien visi bija.... Savukārt Vīnē - absolūts spāņvalodīgo desants...
  • 3
  • 3
Skaisle
S
par francūžiem varu liecināt tikai to,kas visos pasaules mākslas muzejos - cik esmu bijusi - vienmēr visvairāk ir francūži. Tā bija arī Tallinā un kad Kauņā dzirdēju franču valodu - es kādu brīdi dīdījos - gribēju pieiet pie tiem francūžiem un pateikt - ka viņi manā pieredzē ir visčaklākie un masveidīgākie muzeju apmeklētāji. Pēc tam es domāju - tā tomēr būs tāda uzmākšanās, nevajag. Nepiegāju. Kad Barselonā muzejā kopā ar mani stāvēja kādu apmēram 20 cilvēku franciski runājoša grupa - man tā likās norma. Pats galvenais - ka francūži visvairāk ved bērnus uz muzejiem. Arī Parīzē, kad biju Orsī muzejā izstādē - tur bija daudz šarmantu francūžu. Lūk.
  • 5
  • 2
Skaisle
S
Akmens Redaktor. Es protams, negrasos kādu sākt mīlēt, vai ienīst Raiņa dēļ. Man Rainis ir kā tāda pasaule - esi par to dzirdējis jau sen - un beidzot Tu atver tās durvis un ieej un vienkārši no tā dārguma jūties kā labāks palicis, tāpēc vien,ka tur esi ticis. Esmu no tām jūsmiņmildām,kas obligāti apmeklēs dārgumkrātuves muzejos un dārgumveikalus. Jā - es pieļauju,ka tā ir kaut kāda mānija, kaut kāds psiholoģisks klikšķis. Nu cik varm nu kāpēc vajag katru to zelta kausu, katru zelta kroni utt. bildēt , bet ja vien fotogrāfēt atļauts - es fotogrāfēju - un kad skatos ceļojumu bildes - man tur ļoti reti ir cilvēki sabildēti - toties dārgumi .... un ja runājām par šo garīgo pasauli - tad Rainis, viņa dzīve , viņa pārdomas - tas priekš manis ir kā šie dārgumi, pie kuriem es spēju tikt kaut vai nofotogrāfējot un kaut vai tik iluzori to sev paturot. Es te kādam draugam teicu,ka gaidu iznākam - pirkšu Dobrovenska Rainis un viņa brāļi. Draugs man saka - tu taču solījies nepirkt grāmatas. Jā solījos, bet tādu es nevaru nepirkt. Es tiešām domāju,ka šī grāmata pie manis atnāca šobrīd - kad tai biju gatava. Kad ir citas dzīves kaislības, mērķi - tas ir citādi. Un nevajag kļūt kā tām kazām, kuras te visādi cenšas mani atspārdīt tikai tāpēc, ka man patīk jūsmot par Raini - tā sajūsma mani žņaudz nost kā nasta, kura steidzami jānoveļ zemē, jo citādi pati novelsies. Nezinu, varbūt pats esi no tiem, kas mani spārdīja. Man vienalga, tava darīšana - bet es mīlu Raini. Man patīk to uzrakstīt un es to uzrakstu.
  • 4
  • 3
Junona
J
Ja godīgi, tad mani tiešām nedaudz kaitina šī Parīzes piesaukšana vietā un nevietā. Pirmkārt, Parīzē ir 9 miljoni iedzīvotāju, un tas, kas notiek pilsētas centrā, nebūt nav salīdzināms ar norisēm perifērijā. Tie, kas pastaigājas pa Parīzes centru svētsvinīgā atmosferā, galvenokārt ir tūristi, kuru tur, atsķirībā no mums, netrūkst nevienā gadalaikā. Jā, francūzis nemūžam nestrādās sestdienā un svētdienā, ja vien varēs, bet viņš neblazierēs ne pa muzejiem, ne pa bibliotēkām, viņš būs savās mājās kopā ar savu ģimeni. Un, starp citu, vai cienījamais Akmens Redaktors ir pastaigājies pa Rīgu sestdienas vai svētdienas rītā? Te tāpat neviens nerikšo kā aptracis, bet valda miers un klusums. Tas ir tik šausmīgi stereotipisks apraksts gan par Parīzi, gan par mums. Un man ir nācies padzīvot Francijā ne tikai Parīzē, mazākā pilsētiņā, piemēram, tādā kā Mirambo Piejūras Šarantes reģionā svētdienā vispār nenotiek nekas, viss ir ciet, neviens nekur neiet, vispār neviena nav, gluži kā mūsu mazpilsētiņās.
  • 4
  • 4
Akmens Redaktors Skaisle
A
Jums liek mīnusus bezprincipiāli, spīta pēc liek. Simtiem labu domu Jums, visas pierakstīt un izplatīt. Piekrītu par bibliotēkām un svētdienu, sestdienu problēma ir daudz plašāka Latvijā. Parīzē sestdienas un sv. rīti ir kā svētki un to jūt uz ielām un simtiem muzejos un citur, bet darbadienas tur arī nav drūma triekšanās un "ikdienības" pelēcība, īsāk sakot māksla dzīvot katru mirkli ,bet svētkus un paveikto darbu nosvinēt, bez patosa ar tradicionālu nedēļas nogales preses izdevumu vai prieku dodošu pārraidi kādā no tradicionāliem medijiem, kamēr netradicionālajiem un jaunajiem pietrūkst pauzes sajuta, rituāla, notikuma, jo viss vienkārši plūst garām lielā sabiezējumā. Bet cienīt es Jūs nevaru līdz galam dēļ Jūsu Raiņa un Aspazijas mīlestības un nekritiskuma. Jūs lasāt vairākās valodās un neredzat atšķirību starp tīru mantu un šiem abiem "wannabe-lieli, diži, svarīgi, augsti, cēli" nabadziņiem?
  • 4
  • 3
Skaisle
S
var teikt - piemeti malku ugunskuram, ko te kurina zem manis, Redaktor. Es noskatījos 100 gr kultūras raidījumu par Āboliņu. Man radās vairākas domas. Man patīk Gundars Āboliņš kā talantīgs aktieris. Bet nepiekritu viņa domām par to,ka aktieris melo , vai aktieris tēlo. Man šķiet,ka talantīgs aktieris izdzīvo savu tēlu. Lūk, ir ko spriest par vārdu salikumu - izdzīvot tēlu. Otra lieta, par ko labprāt lasītu diskusijas - savulaik esam bijuši vislasošākā nācija Eiropā, iespējams pasaulē. Kā ir šobrīd? Pirms 5 gadiem biju Zviedrijā. Biju Gēteborgas un vēl divās biblitotēkās. Labi - neskaudīsim buržuju bagātību - bet tur bibliotēkas bija atvērtas arī svētdienās. Es vairs nepērku periodiku. Labprāt ietu un lasītu - bet kad man brīvdienās ir laiks,bibliotēkas ir slēgtas. Par to būtu vērts runāt un spriest. Raidījumā man ļoti patika pats Āboliņš, man šķiet,ka Dairas kundze šoreiz pārspīlēja ar saviem jautājumiem,bet ja godīgi - man ļoti patika Diāna Zande. Tik ļoti - iedomājos - kāpēc KD viņu kādreiz nevarētu nointervēt. Varbūt 100 gr kultūrā kādā raidījumā viņa varētu runāt, Nezinu, negribu pārspīlēt, bet - viņas doktora grāds mani iedvesmoja.
  • 6
  • 4
Akmens Redaktors
A
Labi rūc Skaisle lauva! Žetons
  • 8
  • 3
Skaisle
S
tā kā mēdzu lasīt , ko komentētāji raksta arī angļu un vācu portālos, tad pēc Senā teiktā iznāk, ka tur savi vismaz 90 procenti ir sacenšanās , kurš vairāk zin un tad tie pārējie 10 procenti - ko domā. Blogu autoru ieraksti ir tik ļoti no sabiedrības garīgājām vajadzībām atrauta pļāpāšana par neko, ka ir tikai loģiski un pašsaprpotami, ka notiek novirzīšanās no autoru miglu tauru skaņām. Drīzāk dīvaini būtu ,ja par neko būtu ilgstoša par neko komentēšana. Tā es domāju.
  • 9
  • 6
Ameba
A
un?
  • 0
  • 1
Ameba
A
Galīgi nezinu par D-pils baznīcām un citām .... bet mulsina šī XI gs .gotikas pieminēšana. Cik atceros , gotika kā stils jau iesākumā paredzēja jaunu ,šokējošu kairinājumu visām estētiskajām un iesūnojušajām maņām. Pat nevajaga jaunās arhitektūras aprises, bet ikdienišķajā - apģērbos. Visi tie,kuri nēsāja tās baisi garo purnu kurpes un dāmas ar tām garām piedurknēm un cepurēm, parastajiem ļaudīm šķita vella kalpi. Krustījās un citādi rīstījās. Ja jau tur sacelts kaut kas baiss.... tad varbūt domāts ar kā biedinājums. Re.... arī biblioteku tauta jau sāk iemīlēt un pieņemt. Drīz pirmās dārzu mājiņas un siltumnīcas pārņems jauno stilu., Kičīgi....
Ameba
A
atvainojos, domāju XXI gs. Nevis XI
  • 1
  • 0
polovcietis
p
Var strīdēties par Drulles gaumi, bet nevar nepiekrist Lancmaņa k - ga teiktajam par neprofesionāļiem, pašcieņu un atbildību. Padomājiet, cik gadsimtus stāv pasaules šedevrs - Parīzes Dievmātes katedrāle. Padomājiet, kāda toreiz bija tehnika. Vai pēc 1000 gadiem ir kur piesieties par kvalitāti un dizainu? Mūsdienu arhitektūras brīnumi, Rīgā celti, pat par lāpstu, slotu un malkas šķūnīti šai brīnumainajai celtnei neder, kaut cilvēka prāts, tehnika un materiāli esot ļoti progresējuši, kaut augstskolas ražo tūkstošiem arhitektu. Kaut gan, mani prātuļojumi nekur neder - arī neviena mūsdienu super BMW vai Audi, C klases MB nepiedzīvos Ford - T simtgadu vecumu, nav plānots taisīt uz mūžiem. Tomēr sabiedriskajai celtnei to mūžu vajadzētu zināt, jo ir drūmi, ka veikala garantijas laiks ir divi gadi. A pēc tam?
he
h
Šeit sanācis kārtējais komiskais variants, kad neticīgais mēģina pamācīt citus kā pareizi ticēt :) Vecīt, baznīca ir funkcionāla celtne, tās uzdevums nav pārsteigt liberāļus vai saņemt arhitektūras balvas (tad, kad tā ir, tad tā vairs nav baznīca), bet gan pildīt noteiktu funkciju. Vienkārši izsakoties: kas tev supermārkets svētdienā, tas ticīgajiem baznīca. Raksti gaudu stāstus par Dominas vai spices dizainu, bet nelien jautājumos, kur neko nesaproti.
he
h
Tāds "gaumīgums", atvainojos, neeksistē. Kādreiz, kad tā nāca modē, gotika tiešām bija provokācija un vairākumam likās bezgaumība. Ok, tas tik droši nav zināms, taču droši ir zināms, ka neogotika noteikti daudziem (taisni inteliģentākajai sabiedrības daļai) likās bezgaumīga ķēmošanās. Vēl jo lielāku pretestu izraisīja jūgendstils. Atzīšos, arī mani tas mulsina un par gaumīgu to nosaukt pat mūsdienu cilvēks var ar grūtībām. Tāpēc neiespringsti. Paies vēl 10 gadi un kāds prominets inteliģences pārstāvis nopirks 90to gadu bandītu tipa privātmāju ar tornīti, daļēji kā joku, daļēji kā vēstures liecību. Vēl pēc 20 gadiem jau būs šo māju īpašnieku biedrība... Kamēr "modernie" un " gaumīgie" tiks pārbūvēti un zudīs... Ok, stipri šaubos, vai šīs baznīcu ēkas kādreiz kļūs izcilas arhitektūras paraugi, taču gribu teikt, ka šī spriedelēšana ir pārpratums, kas izriet no prāta šaurības. Mūsdienu liberālis sakrālās celtnes uztver nevis kā draudzes sanākšanas namus, bet gan kā kaut kādus mākslas objektus. Tas ir pārpratums, līdzīgi varētu stāstīt, ka "man zin kaut kā ceļa seguma krāsa liekas bezgaumīga". Tāpēc arī iesaku rūpēties par jomām, kur saproti, ko runā, - piemēram, protestēt pret lielveikalu vai benzīntanku dizainu. Tiešām, daudz, daudz viziblākas celtnes mūsdienās, kāpēc tāds klusums?
  • 1
  • 0
ha
h
Pilnīgi nepiekrītu.Baznīca var būt gaumīga funkcionāla celtne, kas iekļaujas ainavā, nevis Disneja stila kāršu namiņš, kaut funkcionāls.
  • 1
  • 0
Colombiana
C
Gluži manas domas - var taču eksperimentēt ar supermārketiem. Vai tiešām arhitektiem neliiekas šausminoši tie angāri, kuri "izdaiļo" mazpilsētu centrus - nozēlojamas butkas ar nozēlojami noasfalētu mašīnu placi vietā, kur gadiem auga bērzs, ābeles, zālīte....Eksperimentēt jau var ar viskautko, bet man patīk mazas pēdējā laikā uzceltas katoļu un ne tikai katoļu baznīciņas mazpilsētās.
  • 2
  • 1
zahars
z
Starp skaistākajiem dievnamiem noteikti atzīmējams Lielirbes baptistu lūgšanu nams, kurš šobrīd atrodas Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā.
lauku vecis
l
Dievnamus nešķiroju pēc arhitektūras kanoniem....bieži vien pat nepiefiksēju stilu kādā tas būvēts...Man svarīga emocionālā gaisotne .ieejot baznīcā - vai nu ir vai nav.... Savulaik Lestenes baznīca bija Latvijas krāšņākais baroka stila dievnams, kam līdzīgu grūti bija atrast pat Rietumeiropā. Kara laikā šo pērli sapostīja krievu zenītartilērija.Un ko nepaguva krievi, to piebeidza kolhozu laikā ierīkojot graudu kalti.... Pateicoties Im.Lancmanim daļu greznā altāra izdevās saglābt un atsevišķas detaļas jau ir pārvestas uz Lesteni. Tagad baznīcu atjauno ar 1998.g.nodibinātā fonda pūlēm. Apciemojot Lestenes Brāļu kapus, ieeju baznīcā ....emocijas , emocijas....
  • 3
  • 4
Junona
J
Zahar, es Tev ļauju domāt, ko vien vēlies, es tikai izteicu savas domas. Tas, ka Usmas baznīcā ir baroka plānojums un arī dekorācijas, ir tikai loģiski, jo baznīca ir celta 1705. gadā.
  • 1
  • 3
zahars
z
Junona, vēlreiz, es nepretnostatu, arī jezuītu būvētie Latvijas dievnami ir skaisti utt. Tomēr ļaujiet man domāt, ka spēcīgā baroka ietekme, kura jūtama baznīcas plānojumā un iekštelpu apdarē diez vai raksturoja latviešu ikdienu 18.gs, lai arī dievnamu pamatā, protams, cēluši latviešu amatnieki.
  • 3
  • 1
Junona
J
Es šeit runāju par skaistumu no tīri estētiska viedokļa. Protams, gaumes atšķiras, kas vienam var šķist skaists, citam neglīts un otrādi. Starp citu, arī Usmas baznīca ir pašu celta, ne slaveniem sveštautu arhitektiem pasūtīta :)
  • 3
  • 3
zahars
z
Nevajag pretnostatīt. Dievnama celšanas vēsture, konteksts, galu galā, tieši laika atstātās pēdās ir īpaša pievilcība. Piemēram, brīvdabas muzeja ēkās var redzēt šo pieklusināto noskaņu, skaistumu, kurš nemīl izrauties uz āru. Latvijas dievnamos ir ļoti daudz baltvācu pēdas. Tāpēc katrs pašu nospiedums īpaši dārgs. Pieticība, protams, bija saistīta ar tā laika zvejnieku ierobežoto rocību. Tomēr paši taču cēla. Un cēla sev un saviem bērniem, nevis lai pāršautu kaimiņu pagastu, baronu, nogrābtu arhitektūras vimpeli. Tāpēc šis dievnams, manuprāt, ir īpašs.
  • 5
  • 2
Junona
J
Par skaistu no tīri estētiska viedokļa es gan šo namu nesauktu, bet to, ka tas ir nozīmīgs kultūrvēsturisks mantojums, gan nenoliedzu. Ja par skaistumu, tad pārāka noteikti ir Usmas baznīca Brīvdabas muzejā, no iekšpuses, jo no ārpuses tā arī ir parasta koka celtne.
  • 4
  • 2
zahars
z
Lielirbes baptistu lūgšanu nama iesvētīšana notika 1913 .gadā. Pēc 1.pasaules kara to nojauca un pārcēla uz jūrmalu Lielirbes upes malā. 1922. gadā draudze baznīcu atjaunoja. Lai saglabātu Latvijas kultūrvēsturei nozīmīgo lūgšanu namu nesen no Ventspils novada Tārgales pagastā lūgšanu namu pārcēla uz Ventspils Piejūras brīvdabas muzeju. Ņemot vērā to, ka Latvijas piekrastē ir saglabājušies tikai nedaudzi šāda veida koka arhitektūras dievnami ( kuri pilnībā, iespējams, izzudīs tuvāko gadu laikā) šādā celtne ir unikāla liecība. Dievnams ir skaists un cēls savā vienkāršībā. Lūgšanu nams ne tikai iekļaujas Latvijas ainavā , bet, manuprāt, tieši šāds dievnams ir visspilgtākā evaņģēlija liecība.Tāds krietns un nepārspīlēts kristietības un latvietības satikšanās paraugs.
  • 5
  • 1
Skaisle
S
ko nozīmē - šobrīd atrodas?
  • 11
  • 4
OZona Lunis
O
Pasaule ir pilna arī ar vecām un salīdzinoši ne visai glītām baznīcām. Drulles triviālā domu gaita sen jau apnikusi. Bet viens man jautājums Drullem, ok, kamēr bērni ir mājās un tuvumā Tu tos audzini, bet kā ar skolu? Nosauc skolu, kurā Tev bļ e iemācīs atšķirt kiču no tīras mantas, sūdainu baznīcu no labas, islāmu no kristietības, Paulu no John Cage, Prāta Vētru bļe no coldplay, Purvīti no Manē, Vasku no Perta, sentimentu no nostaļģijas, poetisko no prozaiskā, konceptuālu no praktiskā... nu nav faking tāda skola un gribu redzēt Drulli, kas katru vakaru noskaidros visu - un kā - to, kas nu bērnam ir - kādi sūdi - bērnam smadzenēs sagāzti un tad nu taisnos un labos un ielāpus liks ... nu ņefigā.. Varbūt Drulle nesūta bērnus skolā,jeb sūta uz kaut kādu Valdorfu svētā pārliecībā, ka tur "viss ir savādāk" LOL
Vārds
V
Ļoti piekrītu lauku vecim.
  • 1
  • 0
Lunim caur ozona slāņiem
L
Nelamājies gan, Drulle meitu no trim gadiem sūtījis ķīniskā skološanā. Kas kuram smadzenēs, Dieva ziņā un pašpārvaldē.
  • 4
  • 0
Skaisle
S
Man patīk Raiņa piemineklis kapos, bet man ne visai patīk Rainis Esplanādē. Man patīk pieminklsi Padegam - gandrīz pretī Māmuļai, bet ļoti nepatīk piemineklis Čakam Ziedoņdārzā. Kad man nav kur likt sadāvinātās puķes tad nesu vienu daļu Padegam un vienmēr domās piesaucu Čaku, jo Padegs ir zem liepu lapām izslējies pilsētas švīts un otru daļu nesu uz Brīvības pieminekli, Pagājušajā gadā biju 4 modernās mākslas muzejos - Tallinā, Kauņā, Barselonā un Parīzē. Pirmie trīs bija tik līdzīgi, tik ļoti ļoti ļoti līdzīgi. Nepatīkami, patiešām nepatīkami līdzīgi. No tā viedokļa mani interesē - kas īsti notiks ar MMM Rīgā. Es ļoti ļoti esmu par Zaigas Gailes , nevis AB idejām. Baznīca - man tā ir kultūrvēsturiska vieta, pirmkārt. Otrkārt, esmu luterāne, tāpēc manis pēc dievkalpojums varētu notikt arī dzīvoklī, saiešanu namā utt. Vismaz trīs gadus gāju uz Cālīša dievkalpojumiem Reformātu baznīcā. Dizainiskā telpas vienkāršība man nevis traucēja, bet drīzāk palīdzēja. Nu jā, bet tas jau nekas jauns - vspārzināmas lietas.
lauku vecis
l
Atzīšos, ka es tiešām ļoti maz zinu par Latvijas baznīcām....bet no tām, kur esmu bijis viscēlākā savā traģismā ir Lestenes baznīca...
>Vārdam
&
Di..ā tu dzīvo!
  • 2
  • 5
Vārds
V
Es dzīvo 5 minūšu attālumā.
  • 4
  • 1
>Vārdam
&
Aizbrauc kaut reizi un apskaties!
  • 2
  • 5
Vārds
V
Kāds tai baznīcai(arhitektūrai) traģisms? Paskaidro lūdzu.
  • 6
  • 1
Ameba
A
Es piekrītu tam,Ka šo vajadzēja kā rakstu ar bildēm un profesionālāku skaidrojumu. Tā... es ne piekrītu ne nepiekrītu, jo nav viedokļa. Visās lielpilsētās baznīcas apmeklēju, bet LV kaut kā.... nē. Labi, reizēm (ne katru gadu) uz Z-svētkiem. Nenoliedzami tā Baznīcu arhitektūra ir kultūras lauciņŠ, bet... bez jēgpilnas tēmas "pasniegšanas" ... nezinu. 0 (NULLE)
Junona
J
Priekš manis baznīca ir tikai un vienīgi arhitektūras un kultūras piemineklis. Man tāds darbs, ka iznāk ļoti daudz baznīcu apmeklēt, bet ne jau lai tajās lūgtos. Manuprāt autors ir nepelnīti aizmirsis baroka laikmetu, jo ļoti daudz baznīcu gan Latvijā, gan citur pasaulē ir būvētas tieši baroka stilā. Protams, Lietuvā! Un senie arhitekti jau nu laikam zināja, ko dara, kad būvēja augstās velves un kupolus, ne vienmēr lai simbolizētu debesis, kaut gan protams arī tās, bet galvenokārt akustikas dēļ. Protams, mūsdienās tas varbūt nav tik ļoti no svara, jo var jau izmantot mikrofonus. Manuprāt viens no veiksmīgākajiem moderno baznīcu piemēriem atrodas Lietuvā, Kuršu kāpā, vēl precīzāk Nidā. Tā ir vienkārša celtne ar salmu jumtu, kādas ir visas vēsturiskās mājiņas Nidā, tā absolūti nekrīt ārā no kopskata, bet tajā pašā laikā tā IR baznīca ar šo savdabīgo sakrālās arhitektūras auru, gana augsta un plaša, lai simbolizētu debesis un milzīgu koka krucifiksu, kas šķiet nolaidies no debesīm, jo karājas pie griestiem. Šī baznīca ir uzcelta 2003. gadā.
tiberts
t
Pirms vairākiem gadiem kaut kur lasīju, kā toreizējais arhibīskaps Jānis Pujats akceptē jaunceļamo baznīcu projektus, proti konsekventi svītro sarežģītās jumta salaiduma vietas, jo no savas pieredzes zina, ka tur visbiežāk tecēs. Tad jau grūti kaut ko modernu pieņemt. Jaunais arhibīskaps līdz šim šķita modernāks( lai gan dažās jomās pašreiz šķiet ne visai) tā ka viņa akceptētais varētu būt laikmetam atbilstošāks.Lai gan no agrākiem laikiem arī dažas baznīcas ir ok. Piemēram Grobiņas .

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja