Kā ilustrēt neizskaidrojamo dzinuli, kas virza cilvēci un urda indivīdu virzīties uz priekšu? Savā jaunākajā personālizstādē mākslinieks Klāvs Loris iepazīstinās ar gleznu sēriju, kurā caur abstrakciju izzināti veidi, kādos sastapties, pretoties un jaunradīt realitāti. Tā izvaicā, kā veidojas realitātes un cilvēka attiecības. Cilvēka, kura prāts, pēc mākslinieka domām "naivi un pat absurdi iet "pret spalvu" neizbēgamai entropijai". Jaunradītajos darbos par centrālo objektu gan vizuāli, gan tematiski tiek izvirzīts obelisks, tam simbolizējot tiekšanos uz debesīm, dieviem un tiem piedēvēto nemirstību, kā arī civilizācijas augstāko sasniegumu punktu un varaskāri vienlaikus.
Obelisks ir monumenta veids, kas radies Senās Ēģiptes kultūrā, bet vēlāk izplatījies visā pasaulē. Tas ir četrstūrveida, monolīta stabs, kas ir izgatavots no granīta vai citiem cietiem materiāliem. To cēlāji uzskatīja, ka obeliskiem ir reliģiskas un maģiskas spējas un tos izmantoja, lai komunicētu ar dieviem. Mūsdienās obeliski, kas saglabājušies daudzviet pasaulē, arvien kalpo kā varas un prestiža simbols. Starp tiem, gluži kā strukturālām konstrukcijām, Klāvs Loris ar glezniecības paņēmieniem šķetina tik daudzos realitātes slāņus, kas ikdienas ritumā var izlikties par bezmērķīgu haosu. Sērijas ietvarā šie monumentālie obeliski lēnām tiek sagrauti, ļaujot domāt par prāta kontroles mehānismiem un to pielietojumu attiecībā uz pasaules iekārtas uzstādītajiem spēles noteikumiem.
Klāvs Loris (1988) beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības apakšnozari, papildinājis zināšanas Breras Mākslas akadēmijā Milānā un bijis SEB stipendijas glezniecībā 2014 laureāts. Kopš Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolas absolvēšanas, sarīkojis vairākas personālizstādes, kā arī ņēmis dalību neskaitāmās grupas izstādēs Latvijā un ārzemēs. Viņa darbi bijuši skatāmi Viļņas glezniecības triennālē Lietišķās mākslas un dizaina muzejā, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls, Sidnejas Latviešu namā, galerijā Māksla XO, Hangar mākslas centrā Briselē un citviet. 2015. gadā ieguvis Grand Prix Laikmetīgās mākslas biennālē JCE (Jeune creation Europeenne. Biennale d'art contemporain Parīzē. Klāvs Loris ir arī Latvijas Mākslas akadēmijas vieslektors.
Izstāde būs apskatāma no 29. jūnija līdz 22. jūlijam galerijā Look! (Ģertrūdes iela 62A).
Darbalaiks: 13.00-19.00 no otrdienas līdz piektdienai, sestdienās 13.00-17.00.