Izstāde iekārtota ar sešām savdabīgām stacijām, katrā no tām aplūkota cita tēma: kā zirgi tika kopti, cik darbinieku strādāja hercoga lielajos staļļos Jelgavā, kādi bija staļļi hercogu Ernsta Johana un Pētera laikā, kādas rases zirgi hercogam piederēja.
Lai gan zirgi bija svarīgi arī Ketleru dinastijas valdīšanas laikā (1562–1737), tieši hercoga Ernsta Johana Bīrona personiskās intereses un aizraušanās dēļ Kurzemes-Zemgales hercogiste apkārtējos galmos bija pazīstama ar lielisko zirgkopību. Stāsts par zirgiem Kurzemes-Zemgales hercogistē (1562–1795) vēsta gan par smagu darbu, gan par greznību. Ikdienā zirgu spēks balstīja muižu iztikšanu, zemes apstrādi, pilsētu izaugsmi un pārvietošanos. Taču dokumentēts un līdz mūsdienām labāk saglabājies ir otrs, ekstravagantais stāsts par tīrasiņu zirgu audzēšanu Ernsta Johana Bīrona (1690–1772) laikā – tieši par to vēsta izstāde.
Pamatinformācija iegūta no Latvijas Nacionālajā arhīvā atrastiem materiāliem.
Šī izstāde veidota kā ceļojošā izstāde, ko nākamajā gadā varēs aizgūt kāds cits Latvijas muzejs. Mākslinieces Tatjana Raičiņeca un Līga Beļakiene, plānojot izstādes noformējumu, īpašu uzmanību pievērsušas staciju konstrukcijām, lai tās būtu viegli demontējamas un atkal saliekamas.