No ESA teleskopa Euclid uzņemtajiem attēliem izveidotā milzu mozaīka ir lielākā jebkad radītā Visuma trīsdimensiju karte. Tā ietver datus 208 gigapikseļu apjomā, taču attēlo tikai nelielu daļu no debesīs dienvidu pusē redzamajām zvaigznēm. ESA zinātnieki uzsver, ka attēlā redzams tikai 1% no attēliem, ko tuvākajos sešos gados safotografēs Euclid teleskops. Tā uzdevums ir savākt pēc iespējas vairāk informācijas, lai palīdzētu zinātniekiem izprast noslēpumaino tumšo enerģiju un tumšo matēriju.
"Šis satriecošais attēls ir pirmais kartes fragments, kas pēc sešiem gadiem atklās vairāk nekā vienu trešdaļu debesu. Šis ir tikai 1% no kartes, taču tajā ir daudz dažādu avotu, kas palīdzēs zinātniekiem atklāt jaunus veidus, kā aprakstīt Visumu," skaidroja ESA Euclid projekta zinātniece Valērija Petorīno. Īpaša iezīme šajā mozaīkā, ir blāvi mākoņi starp Piena Ceļa zvaigznēm, kas redzami gaiši zilā krāsā uz melnā kosmosa fona.
Tie ir gāzes un putekļu sajaukums, kas izskatās pēc spalvmākoņiem. Jaudīgais teleskops tos spēj pamanīt ar savu ļoti jutīgo kameru, jo tie atstaro gaismu no Piena Ceļa.