Divarpus kovidpandēmijas gadu būdami teju apstādināti, latviešu amatiermākslas kolektīvi visiem spēkiem centās neiznīkt. Bija nopietns pamats raizēties par Dziesmu un deju svētku tradīcijas nākotni. Galu galā skolēnu Dziesmu svētki vispirms tika pārcelti, bet gadu vēlāk drīkstēja risināties vien attālināti e-formātā, un tikai pērnpavasar beidzot pienāca ilgi gaidītais brīdis, kad amatierkolektīvu darba ierobežojumi tika atcelti: gan liegums pulcēties, gan obligātās distances, masku valkāšana un kovidsertifikāti.
Kovidlaiks robu, protams, ir iecirtis, taču amatiermāksla ir atguvusies un nu jau nav šaubu, ka Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku 150. jubileja šovasar tiks svinēta krāšņi. Tikai pamazām sākam nojaust, kāds ir kvalitatīvais un skaitliskais piedāvājums, taču jau varam cildināt atgriešanās brīnumu.
KORIS LĪDZSVARAM
Pērn novembrī pārsteidza ziņa, ka Valsts akadēmiskā kora mākslinieciskais vadītājs, viens no pasaules profesionālās kora mākslas līderiem Māris Sirmais (53), kurš savulaik izveidoja un leģendāros augstumos pacēla jauniešu kori Kamēr…, kļuvis par parasta Ikšķiles amatierkora vadītāju. Tas notika bez skaļas publicitātes, vien sociālajos tīklos bija ievietots ziņojums, ka Sirmais un Ikšķiles Tautas nama jauktais koris Ikšķile aicina jaunus dalībniekus. Jau decembrī (!) koris atjaunotajā sastāvā nodziedāja pirmo koncertu un šobrīd aktīvi gatavojas Dziesmu svētku repertuāra pārbaudes skatei, kas notiks aprīlī.
Visu sarunu lasiet žurnāla SestDiena 10. - 16. marta numurā! Ja vēlaties žurnāla saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!