Saziņa ar Rihardu Sniku nesekmējās, kā bija plānots, taču tam par iemeslu nebija viņa veselības problēmas, bet gan aizņemtība pirms došanās uz Parīzi. Snikus ir dzimis ar cerebrālo bērnu trieku. Staigāšana un runāšana viņam sagādā problēmas, toties ar velosipēdu viņš pārvietojas bez palīgiem un itin labi komunicē sociālajos tīklos. "Cilvēki man ir vaicājuši, vai viņam var uzdot kādus jautājumus, baidoties, ka viņš nespēs atbildēt, bet intelektuālā ziņā viss ir kārtībā – tajā ziņā nav nekādu problēmu. Viņam tikai fiziski ir invaliditāte,» par savu brāli saka vecākā māsa Elīna Brigmane.
Sociālajā vietnē Facebook Rihards sākotnēji deva piekrišanu intervijai, taču četrgades atbildīgāko sacensību tuvums ieviesa korekcijas. Tāpēc vairāk par savu brāli jau no Parīzes vienu dienu pirms paraolimpisko spēļu atklāšanas telefonsarunā pastāstīja māsa Elīna, dažus jautājumus vēl pārvaicājot Rihardam, kā tad vienā vai otrā gadījumā īsti bijis.
Snikus jau kopš četrpadsmit gadu vecuma aizraujas ar jāšanas sportu. Ieguvis medaļas paraolimpiskajās spēlēs, kā arī pasaules un Eiropas čempionātos. Allaž ir smaidīgs un atsaucīgs, tāpēc izveidojies savs draugu pulciņš. Beidzis Baldones vidusskolu un Sociālās integrācijas valsts aģentūras Jūrmalas profesionālo vidusskolu.
ZIRGS KĀ MEDIĶIS
Iniciators Riharda iesaistīšanai jāšanas nodarbībās bijis vectēvs. Iesākumā gan bijis nolūks uzlabot veselību, nevis tālejoši mērķi par startēšanu paraolimpiskajās spēlēs.
"Baldonē Riharda vectēvs aizveda viņu pusaudža vecumā pie zirgiem. Bijām dzirdējuši par ārstēšanas metodi reitterapiju, kura brālim varētu palīdzēt. Zirgam kustoties, arī cilvēkam muskuļu grupas stiprinās, tāpat arī, zirgam ejot ritmiskā gaitā, siltums pāriet uz cilvēku. Uz nodarbībām viņu veda vectēvs, bet arī brālis pats ar riteni brauca uz staļļiem un palīdzēja gatavot zirgus treniņiem. Pirms tam Rihards neko aktīvu nebija darījis. Reitterapija pilnīgi noteikti palīdzēja. Viņam sākās gan sportista gaitas, gan arī rehabilitācijas process. Vispār jau pats pirmsākums bija Vaivaru rehabilitācijas centrā. Tur viņš pāris reižu tika uzsēdināts zirga seglos, un mums pateica, ka to ir iespējams darīt arī Baldonē pie Olgas Šelleres. Viņa arī bija Riharda pirmā trenere," stāsta Elīna.
Visu rakstu lasiet žurnāla SestDiena 30. augusta - 6. septembra numurā! Žurnāla saturu gan drukātā, gan digitālā formātā iespējams abonēt mūsu jaunajā mājaslapā ŠEIT!