Uzstājoties Eiropas Parlamentā un komentējot patlaban notiekošo Ukrainā, NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs norādīja: "Neviens neteica, ka būs viegli. Vēsturē tikai dažas reizes redzēta tāda mīnu koncentrācija kā Ukrainā pašlaik." Pēc mēnešiem ilgas karadarbības ukraiņiem izdevies pavirzīties uz priekšu tikai 10 līdz 20 kilometru dziļumā pa trim uzbrukuma asīm Zaporižjas un Donbasa reģionā. Par lielāko panākumu pašlaik tiek uzskatīta Robotines – svarīga atslēgas punkta, kas kontrolē ceļu uz Melitopoli, – ieņemšana šajā augustā.
Taču kopumā kopš frontes līnijas stabilizācijas uz Dņepras līnijas, karš Ukrainā ir ieguvis, ja tā var teikt, daudz līdzsvarotāku raksturu – pat neskatoties uz to, ka krieviem vēl joprojām ir skaitliskais, materiālais un atsevišķos aspektos arī kvalitatīvais pārsvars. Lielbritānijas Karaliskais apvienoto dienestu institūts (RUSI) ir publicējis jaunu pētījumu, šoreiz pievēršoties Ukrainas pretuzbrukumam un Krievijas pretdarbībai tā ierobežošanai (J. Watling, N. Reynolds, Stormbreak: Fighting Through Russian Defences in Ukraine’s 2023 Offensive, atrodams arī institūta mājaslapā tīmeklī). Atkāpjoties no taktiskā līmeņa, kas aiz sevis atstāj sociālajiem tīkliem tīkamus video un foto materiālus, operacionālajā līmenī ir redzama smaga, sarežģīta cīņa, kurā zem nepārtraukta Ukrainas spiediena atsevišķos spēkos lēni, bet organizēti atkāpjas krievu vienības.
Visu rakstu lasiet žurnāla SestDiena 15.-21. septembra numurā! Žurnāla saturu gan drukātā, gan digitālā formātā iespējams abonēt mūsu jaunajā mājaslapā ŠEIT!