Kam un kāpēc radās ideja rīkot aptauju par gada vārdu un nevārdu?
Idejas autore bija arhitekte un sabiedriskā darbiniece Maija Sinka un viņas dēls Andris Gobiņš. Viņi stāstīja, ka šāda akcija jau sen bija populāra citās valstīs – Amerikas Savienotajās Valstīs, Vācijā un Anglijā. Tā šī akcija pirms divdesmit gadiem sākās arī Latvijā. Nezinu, kā tas ir citās valstīs, bet mūsu akcija ir papildināta ar savārstījuma kategoriju, kas ļoti daudz pasaka par mūsu ikdienā, un īpaši – dokumentos, lietoto valodu. Un spārnotais teiciens ir mūsu nacionālais izgudrojums un papildinājums šai akcijai.
Cik atsaucīgi ir cilvēki, un kuras vecuma grupas ir aktīvākās?
Visatsaucīgākā laikam ir vidējā paaudze – cilvēki, kas lieto sociālos tīklus un kas ir tik tālu nobrieduši, ka saprot, kāda nozīme ir latviešu valodai mūsu dzīvē.
Katru gadu iesūtījumu skaits ir apmēram vienāds vai tomēr mainās?
Šogad vēl iesūtīto vārdu un teicienu skaitu neesam aprēķinājuši, jo akcija turpināsies līdz 20. janvārim. Taču šīs nedēļas sākumā, skatoties e-pastā [email protected], redzēju, ka cilvēki sūta diezgan konsekventi un katru dienu ir atsūtīti jauni vārdi un teicieni. Esmu pamanījusi tendenci, ka šogad cilvēki ir kļuvuši aktīvāki, turklāt nav tik daudz jaunvārdu, kurus mēs pat bieži vien akcijā nepopularizējam, ja tā vairāk ir kā vārdu spēle.
Visu rakstu lasiet žurnāla SestDiena 13. - 19. janvāra numurā! Ja vēlaties žurnāla saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!