Pirms 65 gadiem Dānijas kompānija LEGO patentēja savu konstruktoru detaļas jeb ķieģelīšus, un kopš tā laika visi pārdošanā izlaistie rotaļlietu komplekti ir savstarpēji savietojami cits ar citu.
Plūdi Jēkabpilī atkal no jauna aktualizējuši diskusijas par to, cik veiksmīgi un vai vispār iespējams mazināt dabas spēku ar inženiertehnisko būvju palīdzību. SestDiena to vaicāja Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Vides un ūdenssaimniecības katedras docentam un pētniekam Artūram Veinbergam.
Pirms 165 gadiem savu popularitātes gājienu Eiropā sāka vācu komponista Fēliksa Mendelszona sacerētais Kāzu maršs, bez kura grūti iztēloties laulību ceremonijas arī mūsdienās. Un kā gan tas varēja nekļūt pazīstams, ja reiz tika atskaņots britu karalienes Viktorijas meitas (arī Viktorijas) un Prūsijas kroņprinča Frīdriha Vilhelma kāzās!
Tā sauktās dziļās viltošanas tehnoloģijas pirms pāris gadiem radīja iespēju izveidot video ar kāda klāt neesoša cilvēka seju. Tagad tehnoloģiju giganta Microsoft izstrādāts mākslīgā intelekta risinājums ļauj pievienot kāda cilvēka autentisku balsi.
Eiropiešiem labi pazīstamais kalendārs ir atzīts un tiek izmantots starptautiskā līmenī, tomēr tas nebūt nav vienīgais laika skaitīšanas instruments patlaban pasaulē. Saskaņā ar ķīniešu kalendāru 22. janvārī sāksies Ūdens truša gads.
Pasaulē ir vairāk nekā 7000 valodu un vēl vairāk dažādām ģeogrāfiskām teritorijām raksturīgu akcentu. Bet kas notiek, kad dažādu akcentu lietotāji ilgāku laiku pavada kopā?
Dzīvnieki asti izmanto daudz un dažādām vajadzībām: ķirzakas ar tām karājas kokā, kaķveidīgajiem aste palīdz noturēt līdzsvaru straujos pagriezienos, kad tie vajā upuri, bet suņi… suņi astei atraduši pavisam citu lietojumu. Vismaz tā apgalvo Maksa Planka institūta pētnieki.
Esam savesti kopā, lai paveiktu fantastiskas lietas, – tā par fondu
Uzņēmēji mieram teic viena no tā dibinātājām valdes locekle
Ieva Drīksna un direktore Laura Skrodele, kura tūdaļ pārņems Ievas
funkcijas. Gada laikā, kopš fonds nodibināts, uz Ukrainu nosūtītas
neskaitāmas humānās palīdzības kravas, uzņēmēji saziedojuši vairāk
nekā piecus miljonus eiro, un 24. februārī Rīgas cirkā notiks Ukrainai
veltīts vērienīgs labdarības koncerts.
Pērnais gads pierādīja, ka klimata pārmaiņas neapstājas, tomēr nevar arī teikt, ka situācija būtu ekstrēma – galu galā piedzīvojām visus gadalaikus. Taču ko nesīs 2023. gads un kas ir lielākie riski, domājot ne tikai par laikapstākļiem, bet arī no tiem atkarīgajiem resursiem
Pusaudži allaž uzskatīti par dumpinieciskāko sabiedrības daļu un pastāvošās kārtības grāvējiem, taču ir vēl kāda nemiernieku grupa – cilvēki vecumā virs 95 gadiem.
Braukšana ar nolietotām riepām nav ne varonība, ne meistarības apliecinājums, bet pārgalvība, kuras sekas var būt pat bēdīgākas nekā sēšanās pie stūres alkohola reibumā. Pie šāda skarba secinājuma nonākuši Velsas zinātnieki.
Gandrīz katrā iecienītā pasakā vai komiksā ir ne vien cēls labais tēls, bet arī nelietīgs ļaundaris. Un tam ir pamatots cēlonis – ļoti daudzi cilvēki slepeni sajūsminās tieši par sliktajiem tēliem.