Stāstā par TikTok vispirms jāatgādina, ka tās izstrādātājs ir Ķīnas informācijas tehnoloģiju kompānija ByteDance, bet pati platforma, kas paredzēta īsu videomateriālu apstrādei un to apmaiņai / demonstrēšanai, ir Ķīnas šādam pat mērķim paredzētās platformas Douyin "eksporta versija". Douyin darbību sāka 2016. gada septembrī un bija pieejama tikai Ķīnas lietotājiem. Savukārt starptautiskajam tirgum paredzētā TikTok, kas ir nodalīta no Douyin, darbību sāka 2017. gada septembrī, strauji iemantojot iespaidīgu popularitāti, veiksmīgi konkurējot ar rietumvalstu sociālajām platformām, kā arī nesot izstrādātājiem gana iespaidīgu peļņu.
Patlaban TikTok ik mēnesi izmanto ap diviem miljardiem lietotāju aiz Ķīnas robežām.
DOMSTARPĪBU ELEMENTS
Cīņu ar TikTok, paziņojot, ka šī platforma ir drauds ASV nacionālajai drošībai, kā arī pieprasot tās ASV segmenta (uzņēmuma, kas Savienotajās Valstīs pārvalda TikTok) pārdošanu kādai no vietējām kompānijām, 2020. gada augustā sāka jau ASV iepriekšējais prezidents Donalds Tramps. Viņš arī piedraudēja, ka gadījumā, ja šīs prasības netiks izpildītas 45 dienu laikā, populārās platformas darbība ASV tiks aizliegta, izmantojot prezidenta ārkārtējās ekonomiskās pilnvaras vai izpildrīkojumu.
Visu sarunu lasiet žurnāla SestDiena 10. - 16. marta numurā! Ja vēlaties žurnāla saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!