Ka Eiropas Savienību (ES) un arī tajā neietilpstošās Eiropas valstis ir piemeklējusi enerģētiskā krīze, kļuva skaidrs jau pērnā gada augustā. Pēc iepriekšējās apkures sezonas noslēguma energoresursu – un pirmām kārtām jau dabasgāzes un elektrības – cenas nevis mazinājās, bet turpināja kāpt visu vasaru un pērnā gada beigās sasniedza vārda tiešā nozīmē astronomiskus augstumus. Piemēram, gāzes cena Eiropas biržās vienubrīd pārsniedza pat divus tūkstošus eiro par tūkstoti kubikmetru.
Tam atbilstoši patiesi dramatiski auga arī visu patērētāju – gan mājsaimniecību, gan uzņēmumu – tēriņi par energoresursiem, un Eiropas Komisija pagājušā gada oktobrī nāca klajā ar ieteikumiem par dažādiem atbalsta pasākumiem, kurus nacionālās valdības var izmantot krīzes seku mazināšanai. Starp tiem ir gan vienreizēji vai īstermiņa atbalsta maksājumi maznodrošinātām mājsaimniecībām, gan valsts atbalsts mazajiem uzņēmumiem, nodokļu atvieglojumi par elektroenerģiju utt.
Visu rakstu lasiet žurnāla SestDiena 28. janvāra- 4. februāra numurā! Ja vēlaties žurnāla saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!