Pārmaiņas Lielbritānijas valdībā tās vadītājs Riši Sunaks veica pēc tam, kad Londonā 11. novembrī notika iespaidīgas demonstrācijas palestīniešu atbalstam un to laikā izcēlās sadursmes starp radikāli labējo grupējumu pārstāvjiem un policiju. Plašsaziņas līdzekļi šo sadursmju veicināšanā vainoja valsts iekšlietu ministri (oficiāli britu ministri tiek dēvēti par sekretāriem, tomēr latviešu valodā parasti izmanto vārdu "ministrs") Sjūelu Brevermenu. Viņa šīs demonstrācijas priekšvakarā britu laikrakstā The Times bija publicējusi plašu rakstu, apsūdzot britu policiju dubultstandartu piemērošanā pret Izraēlu un palestīniešus atbalstošajiem demonstrantiem. Brevermena neskopojās ar palestīniešu atbalstītājiem veltītu asu kritiku, kā arī apgalvoja, ka policija pret viņiem izturas ievērojami iecietīgāk nekā pret demonstrantiem, kuri piedalās akcijās Izraēlas atbalstam. Lieki piebilst, ka šāda raksta publicēšana bija pašas politiķes iniciatīva un ar premjerministru vai partijas vadību tā nebija saskaņota.
Turklāt raksts The Times slejās parādījās nevis vienkārši kārtējās demonstrācijas priekšvakarā, bet pirms 11. novembra, kad Lielbritānijā tiek atzīmēta Pirmā pasaules kara beigu gadadiena un piemiņas pasākumos tradicionāli piedalās dažādu nacionālu un patriotisku, tostarp arī gana radikāli noskaņotu, organizāciju biedri. Pirmā pasaules kara beigu gadadienu par savas demonstrācijas simbolu bija padarījuši arī palestīniešu atbalstītāji, vadoties no apsvēruma, ka tas ir piemērotākais datums, lai aicinātu uz mieru starp Izraēlu un palestīniešiem.
Visu rakstu lasiet žurnāla SestDiena 24. - 30. novembra numurā! Žurnāla saturu gan drukātā, gan digitālā formātā iespējams abonēt mūsu jaunajā mājaslapā ŠEIT!