Priekšsēdētāja vietnieks Romārs Timbra (ZZS), kurš pilda priekšsēža pienākumus, gan vēlas sagaidīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) skaidrojumu, vai šī likuma norma attiecas arī uz šo gadījumu. Pašvaldību likumā ir teikts, ka Saeima var atlaist domi, ja tā «divu mēnešu laikā pēc sanākšanas uz pirmo sēdi vai pēc attiecīgo amatpersonu vai institūciju atkāpšanās nav ievēlējusi domes priekšsēdētāju, viņa vietnieku vai pastāvīgās komitejas». Taču I. Šusta nav atkāpusies no amata, bet gan zaudējusi to, jo viņai ir izteikta neuzticība, uzsver R. Timbra. Atsaucoties uz citu likuma pantu, viņš norāda, ka tādā gadījumā priekšsēdētāja vietnieks pilda pienākumus līdz jauna vadītāja ievēlēšanai.
R. Timbra ir pārliecināts, ka līdz pašvaldības atlaišanai Rucavā tomēr nenonākšot un deputāti centīsies vienoties līdz 6. augustam. Tuvojoties šim datumam, arī ministrijas pārstāvji plāno ierasties Rucavā, Diena uzzināja VARAM. Pašvaldību var atlaist arī tad, ja tā nespēj pieņemt lēmumus, jo trīs sēdes pēc kārtas nepiedalās vairāk nekā puse no deputātiem. R. Timbra apgalvoja, ka domes darbu šī situācija netraucējot, jo sēdes tiek sasauktas un pašvaldības funkcijas tā pildot. Vienīgi iedzīvotāji esot neapmierināti.
Laikrakstā Kursas Laiks vēstīts, ka pirms 30. jūnijā paredzētās domes sēdes, kuras darba kārtībā nemaz nebija vadības vēlēšanas, Rucavas evaņģēliski luteriskajā baznīcā ir noturēts aizlūgums, lai Rucavas novada deputātiem izdotos ievēlēt jauno vadību. Taču arī tas nav līdzējis vietējiem politiķiem vienoties. Diena jau rakstīja, ka pēdējos divos sasaukumos kopš 2009. gada domes vadība jau ir mainījusies sešas reizes un tagad priekšsēdis būs jāievēl septīto reizi. R. Timbra skaidro, ka novadā nav izteikta līdera. Taču bijusī priekšsēde I. Šusta neko labāku neparedz arī nākamajās vēlēšanās, jo nelielā novadā izveidojas interešu grupas, starp kurām notiek cīņa. Visi seši saraksti plāno startēt arī 2017. gada vēlēšanās.
Arī Dundagas novadā ir deviņi deputāti, un par šīm vietām cīnījās pieci saraksti. Domes priekšsēža Gunāra Laicāna (Vienotība) pārstāvētā vēlētāju apvienība Strādāsim kopā ieguva četrus mandātus, bet strādā mazākumā. G. Laicāns Dienai atzina, ka politisko situāciju ir izdevies stabilizēt. «Deputāti ir ļoti saprātīgi, un, ja ar visiem rēķinās, var izdarīt labus darbus,» sacīja G. Laicāns, atzīstot, ka viegli tas nav. Būtisks priekšnoteikums ir, lai pašvaldībā būtu spēcīgs izpilddirektors, kādu Dundagas novadā tagad ir izdevies atrast.
Uz vaicāto, kāpēc nelielajos novados veidojas politiskā nestabilitāte, G. Laicāns atbildēja: «Divi kaimiņi sanāk kopā un uztaisa sarakstu, par kuru novēl ģimene, draugi un kaimiņi. Tur pamatā ir cilvēku ambīcijas.» G. Laicāns piekrīt, ka situāciju varētu labot, ja visās pašvaldībās būtu iespējams kandidēt tikai no partiju vai to apvienību sarakstiem - vēlētāju apvienību nosaukumus visi drīz aizmirstot, partijām tomēr esot arī jāuzņemas atbildība par savu pārstāvju darbu pašvaldībās. Lai iegūtu vienu mandātu Rucavas novada domes vēlēšanās, vēlētāju apvienībai Domubiedri pietika savākt 76 atbalstītājus, liecina CVK informācija.