Lai arī sešus kilometrus lielais kosmiskais akmens uz Saules fona ir niecīgs, tas zinātniekiem ir interesants izpētes objekts, jo savulaik izmests no citas planētu sistēmas un tagad masīvā zvaigzne to velk aizvien tuvāk.
Par 96P/Machholz 1 nosauktā komēta pirmoreiz tika pamanīta 1986. gadā caur paštaisītu mājas teleskopu. Kopš tā brīža kosmiskais ķermenis apņēmīgi tuvojies Saulei un piecas reizes jau nolidojis tai garām diezgan tuvā attālumā, taču nav sadedzis, kā tas parasti notiek ar nelielām atlūzām. Janvāra nogalē komēta ielidoja Saulei vistuvākās planētas Merkura orbītā un kādu brīdi riņķos tajā, līdz atkal mainīs kursu.
Zinātniekus 96P/Machholz 1 ieinteresēja gan ar savu ceļu, gan sastāvu. Viņi lēš, ka uz komētas ir maz oglekļa un citu mūsu planētu sistēmai raksturīgo ķīmisko vielu. Tas liek domāt, ka prāvais akmens savulaik izlidojis no citas planētu sistēmas un nokļuvis līdz mūsējai, kur to vispirms pievilcis gāzveida milzis Jupiters. Pēc tam komēta pa neprognozējamu trajektoriju devusies dziļāk Saules sistēmā. Nākamreiz tā zvaigznei pietuvosies jau 2028. gadā, ziņo portāls Spaceweather.com.