Atbildi uz šo savdabīgo jautājumu atraduši Adelaides Universitātes pētnieki. Viņi skaidro, ka tīra zilā krāsa vai tās pigmenti dabā nemaz nepastāv. Organismi, kas izskatās zili, absorbē nelielu enerģijas daudzumu un izstaro zilu gaismu. Taču iekļūt molekulās, kas spēj pārvērst enerģiju zilā gaismā, ir sarežģīti, tādēļ dzīvnieku pasaulē zilā krāsa ir reti sastopama. Tomēr ir daži dzīvnieki un augi, kas to spēj, lai šādā veidā kļūtu grūti pamanāmi.
Viens no tādiem ir 2023. gadā Taizemē atrastais zilais tarantuls Chilobrachys natanicharum. Šis zirneklis apveltīts ar sīkiem matiņiem, kas manipulē ar gaismu tā, lai ķermenim liktu izskatīties zilam vai violetam – atkarībā no apkārtējās vides. Šāda toņu maiņa palīdz tam paslēpties no plēsējiem, ziņo portāls Popular Science.
Zila krāsa biežāk novērota dažādiem kukaiņiem – vabolēm, tauriņiem, Āzijā mītošām bitēm Xylocopa caerulea –, kā arī jūras iemītniekiem. Līdz šim atrasti vairāki krabji un omāri, kuru augumā manāmi zilgani toņi. Tomēr to īpatsvars ir niecīgs – aptuveni viens zils radījums uz katriem diviem miljoniem sugas brāļu un māsu.